توصيه مطلب
۰
 
فرمانده نیروهای امریکایی در افغانستان:
حامیان گروه داعش در افغانستان با سرکردگانی در سوریه مرتبط هستند
تاریخ انتشار : شنبه ۳ میزان ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۶

فرمانده نیروهای امریکایی و ناتو در افغانستان با اشاره به افزایش ناامنی‌ها در این کشور تاکید کرد که ۱۳۰۰ فرد وابسته به گروه تروریستی داعش در افغانستان با سرکردگانی در سوریه ارتباط دارند.
به گزارش مانیتورینگ خبرگزاری آوا، جنرال «جان نیکلسون» فرمانده نیروهای امریکایی و ناتو در افغانستان اعلام کرد که ۱۳۰۰ جنگجوی وابسته به گروه تروریستی داعش در شرق افغانستان با سرکردگانی در سوریه مرتبط هستند.

وی در مقر وزارت دفاع امریکا اظهارداشت: نظامیان امریکایی و افغانستانی بطور منظم علیه جنگجویان گروه تروریستی داعش عملیات نظامی انجام می‌دهند.


هفته گذشته «ضمیر کابلوف» نماینده ویژه روسیه در امور افغانستان اعلام کرد که ۲۵۰۰ حامی گروه تروریستی داعش در افغانستان حضور دارند اما برنامه‌ای برای مقابله با نظامیان امریکایی و نظامیان افغان ندارند.
وی افزود: گروه تروریستی داعش در افغانستان جنگجویان کمتری نسبت به طالبان دارند، ولی با نظامیان امریکایی و افغان درگیر نمی‌شوند.

کابلوف هشدار داد که کاهشی در فعالیت‌های این گروه در افغانستان مشاهده نمی‌شود و این گروه تروریستی همچنان به جذب نیرو مشغول است و بطور مخفیانه فعالیت‌هایش را در برخی از مناطق افغانستان گسترش داده است.

«هافینگتون پست» نیز پیش از این نوشته بود که  «جان مک‌کین»  رئیس کمیته نیروهای مسلح سنای آمریکا، مقامات واشنگتن را مسئول خراب شدن اوضاع امنیتی در افغانستان می‌داند.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 131103