توصيه مطلب
۰
 
فرمانده لوای ارتش در غزنی:
طالبان در غزنی به اهدافش دست نیافته است
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۸ میزان ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۹

مقامات امنیتی از ناکام ماندن عملیات های طالبان برای سقوط شهر و ولسوالی های غزنی خبر داده ، می گویند: طالبان طی سال جاری در غزنی به هدف خود نرسیدند و شکست سختی را متحمل شدند.

به گزارش خبرگزاری صدای افغان (آوا)، جنرال نظام الدین خنجر ؛ فرمانده لوای سوم ارتش در غزنی گفت: طالبان امسال نیز مثل سال قبل در غزنی به هدف خود نرسیدند و شکست سختی را متحمل شدند.

به گفته آقای خنجر هدف طالبان این بود که امسال شهر و برخی ولسوالی های غزنی را سقوط بدهند ولی خوشبختانه به این هدف خود نرسیدند.

همچنان از اوایل بهار تا حال ده ها طالب در نتیجه عملیات های نیرو های امنیتی در مرکز و ولسوالی های غزنی کشته و زخمی گردیده اند.

این مقام امنیتی غزنی در حالی از شکست طالبان و پیروزی نیرو های امنیتی در غزنی خبر می دهد که غزنی طی سال جاری حوادث سخت امنیتی را پشت سر گذشته است. به ادعای طالبان و برخی منابع بی طرف طی سال جاری ولسوالی های واغز و زنخان به دست طالبان سقوط کرده بود که دوباره به تصرف نیرو های امنیتی در آمد و چندین ولسوالی غزنی با تهدید شدید امنیتی روبرو بوده و هست.

از سوی دیگر تا حال هوا هم بسیار سرد نشده و هنوز فصل جنگ به حساب می آید تا هنوز معلوم نیست که طی این دو سه ماه باقی مانده غزنی با چه وضعیتی روبرو خواهد شد.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 151192