توصيه مطلب
۰
 
سرکنسول ایران در هرات از نمایشگاه کتاب بازدید کرد
ایران آماده است تا زمینه‌ی حضور ناشران در افغانستان را فراهم کند
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ عقرب ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۰

سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در هرات از ششمین نمایشگاه کتاب و نوشت‌افزار این ولایت بازدید به عمل آورد.
به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، "محمد افخمی رشیدی"، ضمن تحسین ایجاد این نمایشگاه گفت: جامعه امروزی نیاز شدیدی به مطالعه و علم‌اندوزی دارد و باید از هر حرکتی که باعث رشد این مهم می‌شود، استقبال و حمایت کرد.

وی با اشاره به این موضوع که همه ساله در جمهوری اسلامی ایران نمایشگاه‌های کتاب برگزار می‌گردد گفت: کشورش آماده است تا زمینه حضور ناشران ایرانی را در نمایشگاه‌های کتاب آماده کند تا این مبادلات علمی و فرهنگی افزایش یابد.
سرکنسول ایران در هرات همچنان تاکید کرد که ایران آمادگی دارد تا زمینه حضور ناشران افغانی را در نمایشگاه‌های کتاب و مطبوعات که همه ساله در این کشور برگزار می‌شود را فراهم کند.

همچنین آقای افخمی از ایجاد غرفه‌های سی‌دی و لوح فشرده، اپلیکیشن‌های نرم افزاری نیز یاد کرده گفت: خوشبختانه ایران در این زمینه‌ها نیز تجربیات خوبی دارد و آماده‌ایم این تجربیات رو نیز به شما منتقل کنیم.

این مقام در ادامه اظهار امیدواری کرد که به زودی کمیته مشترک فرهنگی و علمی بین ولایت‌های خراسان رضوی و هرات ایجاد گردد تا روند رو به رشد مبادلات فرهنگی را تسهیل کند.

این نمایشگاه به هدف همگانی ساختن فرهنگ کتابخوانی و مطالعه در ۲۸ غرفه، ۴۵۰۰ عنوان و ۴۵هزار جلد کتاب به همکاری اتحادیه ناشران کتاب و نوشت‌افزار فروشان در کنار ساختمان اطلاعات و فرهنگ از ۱۰ عقرب ماه افتتاح و تا ۲۰ آن ادامه دارد.

به گفته مسوولان، در این نمایشگاه نزدیک به هشتاد درصد از نشرات داخل کشور به نمایش گذاشته شده است.
"آریا رئوفیان" رییس اداره اطلاعات و فرهنگ هرات، هدف برگزاری این نمایشگاه را ترغیب هرچه بیشتر جامعه به کتاب و کتابخوانی عنوان کرد.

گفتنی است که این نمایشگاه با ده درصد تخفیف برای مدت ده روز برای بازدید عموم آزاد است.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 152623