توصيه مطلب
۰
 
عمر داودزی:
اگر پاکستان پای ناپاکش را در خاک شهدا بگذارد، آن را قطع می کنیم
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۵ حوت ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۴۱

عمر داودزی؛ وزیر پشین امور داخله دولت جمهوری اسلامی افغانستات و رییس کمیته سیاسی شورای حراست و ثبات که در سالروز تجلیل از شهدای سوم حوت در کابل صحبت می کرد، گفت: پاکستان به راکت پراکنی اکتفا نمی کند و قصد مداخله در کشور ما را دارد، اما بداند که اگر پای ناپاک خود را در خاک شهدا بگذارد پایش را قطع خواهیم کرد.
داودزی همچنان اظهار داشت: این ما افغانها نیستیم که تروریست را به خوب و بد تقسیم کرده ایم، بلکه این پاکستان است که جنگ جویان و تروریستان را در افغانستان آزادی خواه میداند و هراس افگنان پاکستان را تروریست نامیده و به افغانها نسبت می دهد.
وی پاکستان را روباه مکار خواند و گفت: مردم قهرمان افغانستان خرس قطبی(شوروی سابق) را در این خاک زمین گیر کرده است، چه رسد به روباه های حیله گر که جز فریب و نیرنگ در دستور کار خود چیزی ندارند.
داودزی تاکید کرد: اینجا سرزمین شیران است، اگر پاکستان از حد خود بگذرد، جنازه اش را به اتک خواهیم انداخت.
وی اتهامات اخیر از سوی پاکستان به افغانستان را در مورد حمله انتحاری ولایت سند، نکوهش کرد و گفت: پاکستان هر روز نیت پلید خود در قبال افغانستان بیش از پیش آشکار تر می سازد.
او یکبار دیگر تاکید که تکیه بر بیگانه ها به نفع افغانستان نیست، زیرا حاکمان گذشته مانند ترکی، امین ببرک و... از این روند سودی نبردند، بلکه هم به خود و هم به ملت افغانستان ظلم کردند.
عضو شورای حراست و ثبات از حکومت افغانستان خواست که اجازه ندهد، هیچ بیگانه ی به خصوص پاکستان در امور افغانستان مداخله کند.
داودزی در حالی موضع شدید خود در برابر پاکستان اعلام می کند که راکت پراکنی این کشور به ولایت های ننگرهار و کنر متوقف نشده و افزون بر آن راه تورخم و سپن بولدک را به روی افغانها مسدود کرده و مهاجرین افغانی، حتی کسانیکه دارای مدرک قانونی نیز هستند را به زور رد مرز می کنند.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 138548