توصيه مطلب
۰
 
پروژۀ برق وارداتی ترکمنستان در میدان وردک تکمیل شد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ سنبله ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۰

مقام‌های امنیتی در ولایت میدان وردک از تطبیق موفقانۀ پروژۀ ملی برق وارداتی ۲۲۰ کیلووات ترکمنستان در این ولایت خبر می‌دهند.

به گزارش مانیتورینگ خبرگزاری آوا، جنرال احمد فهیم قایم، فرمان‌ده امنیه میدان وردک می‌گوید، پروژۀ برق وارداتی ۲۲۰ کلیووات کشور ترکمنستان از جمله پروژه‌هایی‌ است که از خاک افغانستان گذشته و به پاکستان می‌رسد.

در خبرنامه قوماندانی امنیه میدان وردک آمده است، کار این پروژۀ ملی به دلیل مشکل‌های مختلف، به مدت ۳۶ ماه تعطیل بود که به اثر سعی و تلاش نیروهای امنیتی، شرکت برشنا و شرکت تطبیق کننده، کار آن دوباره ۸ ماه قبل آغاز و حالا تکمیل شده‌است.

قرارست مطابق این پروژه، برق وارداتی کشور ترکمنستان از ولایت میدان وردک به غزنی و سپس با گذشتن از چندین ولایت، برق را به پاکستان انتقال دهد که در این جریان چندین ولایت کشور از برق مستفید خواهند شد.

فرمان‌دهی امنیه میدان وردک می‌گوید، هرچند؛ دشمنان ضدآبادی و صلح خواهان عدم تطبیق این پروژه در این ولایت بوده‌اند، اما در نیتجۀ تلاش‌های نیروهای امنیتی، باشنده‌گان و منتفذین قومی این پروژه تطبیق شد.

شایان ذکر است،  رییس جمهور، پس از توقف کار پروژۀ ملی برق وارداتی ۲۲۰ کیلوات ترکمنستان در میدان وردک، با صدور فرمانی، مسؤولیت تطبیق این پروژه را به فرمان‌دهی امنیه این ولایت سپرده بود.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 149555