توصيه مطلب
۰
 
خدمات رسانی مهاجرین افغانستانی سمنان به زوار اربعین حسینی
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ عقرب ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۴

در آستانه فرارسیدن اربعین حسینی ؛ میعادگاه عاشقان اهل بیت(ع)، هر مومن و عاشقی هر آنچه در توان دارد برای حفظ و نشر شعائر دینی اسلام و انسانیت مضایقه نمی کند. اگرچه بسیاری از مومنان و شیفتگان اهل بیت (ع) خود را به کربلا می رسانند و از نزدیک ضریح معشوق را به نظاره می نشینند اما تعدادی دیگر نیز خود را بر آن می دارند که مرهمی بر زخم های زوار بنشانند و گرد و غبار سفر از آنان بزدایند.

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا) ، در آستانه اربعین حسینی ، مسیرهای منتهی به عتبات عالیات از کشورهای پاکستان ، افغانستان ، ایران و عراق حال و هوای دیگری دارد و هر کسی به قدر همت خود سهمی در این حضور باشکوه ایفا می کند.

اگرچه اکثر خادمین زوار امام حسین(ع) در شهرهای مرزی و یا مسیر های منتهی به شهر کربلا مستقر شده اند ، گروه هایی نیز در شهر های میان راهی قرار گرفته و خدمت رسانی می کنند.

سمنان یکی از شهرهایی است که زوار از مبدا افغانستان و همچنین مشهد مقدس از این مسیر طی طریق می کنند . هیئت های مذهبی و مهاجرین افغانستانی مهمانشهر سمنان نیز از این نعمت و فرصت خود را بی بهره نگذاشته اند و به زوار امام حسین(ع) که عازم سفر عشق هستند ، خدمات رسانی می کنند.

موکب مهاجرین افغانستانی سمنان با ایجاد فضایی برای اسکان شب و پذیرایی در سه وقت صبح ، ظهر و شام و کادر هلال احمر که همگی از جوانان مهاجر مقیم این ولایت هستند به زائرین اباعبدالله الحسین (ع) خدمات ارائه می دهند.

این موکب با همت و جمع آوری کمک های مردمی مهاجرین، هر روز بیش از ۵۰۰ غذا و ۲۰۰۰ هزار لیوان چای بین زوار توزیع می کنند.

گفتنی است اجرای تواشیح به صورت زنده نیز از دیگر برنامه های این موکب می باشد.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 152505