توصيه مطلب
۰
 
قاتل ستایش قریشی دختر بچه افغانستانی اعدام شد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۴ جدی ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۷

رئیس عدلیه دادگستری ولایت / استان تهران گفت:سحرگاه امروز حکم امیرحسین قاتل ستایش قریشی اجرا شد.

به گزارش خبرگزاری آوا، غلامحسین اسماعیلی رئیس دادگستری استان تهران گفت: صبح امروز امیرحسین قاتل ستایش قریشی زندان رجایی شهر اعدام شد.

وی افزود:با توجه به تقاضا و اصرار اولیاء دم ستایش قریشی و پس از انجام تمام فرایندها و تشریفات قانونی، حکم صادرهک ه به تایید دیوان عالی کشور رسیده بودبه مرحله اجرا در آمد.

اسماعیلی گفت:امیدواریم که اعمال قانونی و اجرای این احکام بازدارندگی لازم را داشته باشد و در آینده شاهد تکرار این گونه حوادث و جنایات نباشیم.

گفتنی است؛ روز سه‌شنبه(۱۲ ماه جدی) مجتبی فرحبخش وکیل مدافع قاتل ستایش به خانواده امیرحسین اعلام کرد که روز پنج‌شنبه حکم اعدام فرزندشان اجرا می شود.

ماه حمل‌ سال گذشته بود که گزارشی مبنی بر وقوع قتل یک دختربچه ۶ساله افغانستانی در روستای خیرآباد ورامین تحویل مراجع قضایی شد. گزارش حاکی از آن بود که ستایش قریشی که به‌گفته پدر او ۲۲ ماه حمل برای خرید بستنی از منزل خارج شده، دیگر به خانه بازنگشته است.

در تحقیقات اولیه مشخص شد که پسر ۱۷ساله همسایه که دچار وسوسه شیطانی شده بود، او را ربوده و پس از تجاوز به قتل رسانده بود.

با اعلام این گزارش، سارنوالی/ دادستانی ورامین بر رسیدگی ویژه و خارج از نوبت پرونده تأکید کرد و رسیدگی به این پرونده به‌طور ویژه و خارج از نوبت در دستور کار دستگاه قضایی قرار گرفت تا اینکه پس از صدور قرارمجرمیت و کیفرخواست، شعبه هفتم دادگاه کیفری یک تهران، قاتل ستایش را بابت ارتکاب قتل به قصاص، تجاوز به‌عنف به اعدام و بابت جنایت بر میت به دیه محکوم کرد و این حکم در شعبه ۳۲ دیوان عالی کشور تأیید شد.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 155863