توصيه مطلب
۰
 
طالبان بار دیگر شاهراه بغلان – مزارشریف را بستند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳ جوزا ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۳

گروه طالبان حوالی ساعت ۱۰:۰۰ شب گذشته در مسیر شاهراه اصلی بغلان – مزار شریف حمله گسترده ای نظامی را انجام داده و با احراز کمین این شاهراه را به روی ترافیک بسته اند.

به گزارش خبرگزاری آوا، این برای چندمین بار است که گروه طالبان با حمله به پوسته های نیروهای امنیتی مسیر جاده عمومی بغلان- مزار شریف را مسدود می کنند.

منابع امنیتی در بغلان می‌گویند که طالبان حوالی ساعت ده شب گذشته بر پوسته های امنیتی در  روستای "عمرخيل" از مربوطات شهر پلخمری مرکز این ولایت حمله کرده و شاهراه بغلان- مزارشريف را بسته اند.

گفته می شود که با حمله طالبان درگیری میان آنان و نیروهای امنیتی در ساحه عمرخیل پلخمری آغاز و این درگیری تا هنوز ادامه دارد.

احمد رشاد یکی از شاهدان عینی که در نزدیکی ساحه درگیری گیرمانده است در تماس به خبرگزاری آوا گفت که طالبان در سر جاده عمومی قرار گرفته اند و به هیچ کس اجازه رفت و آمد را نمی دهند.

وی می گوید که طالبان سوار بر موتور سایکل و موتر های رنجر در ساحه درگیری و اطراف در حال گشت زنی هستند و بسیاری از موتر های مسافرین به طرف بغلان و یا هم به طرف سمنگان باز گشت نموده اند.

به گفته رشاد صدای سلاح های سبک و سنگین به طور پراکنده شنیده می شود.

این در حالیست که مقامات امنیتی بغلان تا کنون در باره عملکرد نیروهای امینتی در مقابل طالبان در ساحه عمرخیل چیزی نگفته است.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 143532