توصيه مطلب
۰
 
معاون حقوق بشر ایران حادثه تروریستی در مسجد امام زمان عج کابل را محکوم کرد / حوادث بارسلون هسپانیا و کابل از یک جنس هستند
تاریخ انتشار : شنبه ۴ سنبله ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۲۲

سامان نیازی معاون اجرایی مرکز دانشجویی حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران(صلح زیبا) ضمن محکومیت حادثه تروریستی مسجد امام زمان عج در کابل گفته است که این حادثه نشان از تضعیف داعش است، چرا که داعش آنقدر ضعیف شده است که راهی جز عملیات‌های بزدلانه علیه غیر نظامیان ندارد .

به گزارش خبرگزاری آوا به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، نیازی گفت که حضور امریکا با سوابق پر از جنایت به عنوان بزرگترین ناقض حقوق بشر در افغانستان هیچ توجیهی ندارد.

وی با بیان اینکه باید استاندارد‌های دوگانه غرب نسبت به مقوله تروریسم‌‌ هرچه سریعتر پایان یابد، عنوان کرد: حوادث بارسلون اسپانیا و کابل از یک جنس هستند و امیدواریم مقامات غربی موضوع به این روشنی را هرچه سریعتر درک کنند.

معاون اجرایی مرکز دانشجویی حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران(صلح زیبا) با اشاره به اینکه دولت افغانستان خواسته یا ناخواسته زمینه توجیه حضور نیروهای فرامنطقه‌ای رافراهم می‌کند که هرگز نیت تامین امنیت مردم افغانستان را ندارند، بیان داشت: اگر دولت افغانستان درمیرزااولنگ به وظایف خودعمل می‌کرد و یا درپیگیری و انتقام جدی بود فاجعه جدید اتفاق نمی‌افتاد.

نیازی با بیان اینکه سوال اساسی این است آیا دولت مرکزی افغانستان قادر به تامین امنیت نیست؟گفت: حضور امریکا با سوابق پر از جنایت به عنوان بزرگترین ناقض حقوق بشر در افغانستان هیچ توجیهی ندارد و تاکنون نیز به غیر از جنایت هیچ دستاوردی نداشته است.

وی خاطرنشان کرد: این حادثه را به ملت و دولت افغانستان تسلیت می‌گوییم و با بازماندگان ابراز همدردی می‌کنیم و همچنان معتقدیم راه نابودی تروریسم، مبارزه هماهنگ بین المللی به دور از شعار است.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 148834