توصيه مطلب
۰
 
سفر وزیر امورمهاجرین به بامیان و افتتاح شهرک مهاجرین ولسوالی یکاولنگ
تاریخ انتشار : سه شنبه ۴ میزان ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۷

وزیر امورمهاجرین و عودت کنندگان در سفر به ولسوالی یکاولنگ ولایت بامیان، شهرک مهاجرین این ولسوالی را افتتاح کرد.

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، سید حسین عالمی بلخی که در سفری به ولایت بامیان رفته، روز دوشنبه(۳ میزان)، در مراسم افتتاح شهرک مهاجرین یکاولنگ، به تلاش های وزارت امور مهاجرین در فراهم سازی تسهیلات اجتماعی به برگشت کننده ها اشاره کرد و گفت که بر اساس مشکلات موجود، در شهرک مهاجرین یکاولنگ، در زمینه ساخت مکتب، کلینیک صحی و مراکز آموزش حرفه ای تلاش می ورزند.

در یک بیانیه خبری وزارت امورمهاجرین آمده است، عالمی بلخی اعمار مارکیت ها و ساحات تجارتی در شهرک مهاجرین یکاولنگ را به منظور اشتغال زایی ساکنین آن مهم عنوان کرده وعده سپرد که در سال آینده پروژه برق رسانی را نیز در آن شهرک تطبیق می نماید.

به گفته وی، این شهرک در ۷۵ جریب زمین برای عودت کنندگان توزیع شده و اکنون نزدیک به ۳۰۰ خانواده درآن زندگی می نمایند.

در این دیدار، باشندگان شهرک مهاجرین ولسوالی یکاو لنگ، نبود مکتب، مراکز درمانی و حرفه و نبود برق را از مشکلات شان عنوان کرده و از مقام وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان خواهان رسیدگی به این بخش ها گردیدند.

گفتنی است که پروژه اعمار سرک شهرک مهاجرین ولسوالی یکاو لنگ از بودجه دولت افغانستان و به ارزش ۲۳ میلیون افغانی در ۵ کیلومتر، ۸۰۰ متر دیوار استنادی و ۴ پایه پلچک در داخل این شهرک اعمار و به بهره برداری سپرده شده است.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 150444