توصيه مطلب
۰
 
دو برابر شدن خطر تصادف به علت کم خوابی
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۸ قوس ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۵

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها در امریکا اعلام کرد:  ۳۵ درصد از رانندگان کمتر از میزان هفت ساعت خوابی که برای یک شبانه روز لازم است، می خوابند.


به گزارش خبرگزاری آوا ،  محققان علوم پزشکی در انجمن خواب امریکا اعلام کردند یک تا دو ساعت کم خوابی ممکن است خطر تصادف رانندگی را تا دو برابر افزایش دهد.


مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها در امریکا اعلام کرد ۳۵ درصد از رانندگان کمتر از میزان هفت ساعت خوابی که برای یک شبانه روز لازم است، می خوابند.


بر اساس بررسی محققان انجمن خواب امریکا به رانندگانی که کمتر از هفت ساعت در شبانه روز می خوابند هشدار داده شده است که هر یک تا دو ساعت کم خوابی، خطر تصادف را دو چندان می کند.


در این بررسی آمده است ‌شش تا هفت ساعت خواب شبانه، خطر تصادف را ۱/۳ برابر می کند و پنج تا شش ساعت خواب شبانه، خطر تصادف را ۱/۹ برابر می کند.


چهار تا پنج ساعت خواب شبانه، این خطر را ۴/۳ برابر می کند و کمتر از چهار ساعت خواب شبانه،‌ خطر تصادف را به عدد خطرناک ۱۱/۵ برابر افزایش می دهد.


محققان این انجمن همچنین به رانندگان توصیه می کنند: هنگامی رانندگی کنید که به طور معمول در آن ساعات بیدارید،پس از هر دو ساعت رانندگی یا هر صد مایل، استراحت کوتاهی داشته باشید،از مصرف غذاهای سنگین حین رانندگی پرهیز کنید،با کسانی همسفر شوید که مراقب هستند و از مصرف داروهایی که سبب خواب آلودگی می شوند پرهیز کنید.


به گزارش پایگاه خبری یورک الرت در اینترنت، اطلاعات این محققان در بررسی بر روی بیش از هفت هزار راننده به دست آمده است.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 134974