توصيه مطلب
۰
 
دانشجویان بلخ 300 اثر دستی خود را به نمایش گذاشتند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ عقرب ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۲
دانشجویان دیپارتمنت هنرهای زیبای دانشگاه بلخ۳۰۰ اثر دستی خود را طی نمایشگاه یک روزه به نمایش گذاشتند هم چنان این دانشجویان از نبود زمینه کار بعد از فراغت شان ابراز نگرانی کردند.

دانشجویان دانشکده هنرهای زیبا در دانشگاه بلخ۳۰۰ اثر دستی خود را طی نمایشگاه یک روزه به نمایش گذاشتند. هم چنان این دانشجویان از نبود زمینه کار بعد از فراغت شان ابراز نگرانی کردند.

به گزارش خبرگزاری صدای افغان (آوا) برگزار کنندگان این نمایشگاه هدف از برگزاری آن را به نمایش گذاشتن آثار دانشجویان این رشته و نیز برای ترغیب و تشویق آنها عنوان کردند.

حیات الله یک تن از استادان دانشکده هنرهای زیبا می گوید: این نمایشگاه شامل ۳۰۰ اثر از بخش های نقاشی، خطاطی، مینیاتوری، گرافیک و عکاسی تشکیل شده است.

با این حال دانشجویان که در این رشته تحصیل می کنند برگزاری این نمایشگاه را برای معرفی آثارشان موثر می دانند اما از نبود شغل مناسب بعد از فراغت شان نگران هستند.

رمزیه عسکر زاده که محصل برحال این رشته است می گوید: "برای فارغین این رشته کاری خوب بعد از فراغت پیدا نمی شود و نیز هنر تا هنوز در افغانستان جایگاه اصلی خود را پیدا نکرده است".

وی در ادامه از حکومت خواست که باید در قسمت شغل فارغین این دانشکده، توجه جدی نماید.

هم چنان سوسن یکی دیگر از هنرمندان جوان بلخ می گوید که اکثر هنرمندان از پول شخصی شان آثار خود را تهیه می کنند. وی در ادامه از ریاست اطلاعات و فرهنگ و نیز نهاد های حمایت کننده خواست تا برای تشویق هنرمندان تازه کار، کاری نماید.

قابل ذکر است که این سومین سال است که دانشجویان این رشته، آثار شان را در داخل دانشگاه بلخ به نمایش می گذارند.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 153081