توصيه مطلب
۰
 
داود اوغلو در اعتراض به دخالتهای اردوغان استعفا می کند
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۶ ثور ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۳۵
یک شبکه عرب زبان در مطلبی اعلام کرد: اقدام داوداغلو برای استعفا، در اعتراض به دخالت های «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهوری ترکیه در امور دولت و حزب عدالت و توسعه صورت گرفته است.

به گزارش آوا به نقل از خبرگزاری مهر، شبکه الجزیره خبر داد؛ «احمد داوداغلو» صدراعظم ترکیه از کمیته مرکزی حزب عدالت و توسعه خواسته تا با برگزاری کنفرانسی، یک رئیس جدید برای این حزب برگزیند.

بر اساس گزارش این شبکه عرب زبان، این اقدام داوداغلو خود گویای استعفای وی از سِمَت صدراعظم و ریاست حزب عدالت و توسعه است.

الجزیره در ادامه تصریح کرده است: اقدام اخیر داوداغلو در اعتراض به دخالت های «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهوری ترکیه در امور دولت و حزب عدالت و توسعه صورت گرفته است.

این شبکه عرب زبان همچنین آورده است: قرار است «احمد داوداغلو» به منظور تعیین زمانی برای برگزاری نشست فوق العاده جهت انتخاب رئیس جدید حزب عدالت و توسعه امروز پنجشنبه با رهبران این حزب جلسه ای را برگزار کند.

الجزیره همچنین می افزاید: درخواست داوداغلو برای برگزاری نشستی فوری به منظور تعیین رئیسی جدید برای حزب عدالت و توسعه به دنبال اختلافات گسترده میان وی و رجب طیب اردوغان پیرامون اختیاراتشان صورت گرفته است.

این در حالی است که منابع نزدیک به صدراعظم ترکیه استعفای داوداغلو از سِمَت خود را بعید ندانسته و اعلام کردند که اختلافات میان او و اردوغان پیرامون اختیارات آنها است.

گفتنی است، داوداغلو و اردوغان شب گذشته نشست مشترکی با یکدیگر برگزار کردند که یک ساعت و نیم به طول انجامید. این نشست در نهایت به نتیجه ملموسی منجر نشد و هیچ بیانیه رسمی پس از پایان آن صادر نشد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 125929