توصيه مطلب
۰
 
فراخوان نخستین دوره جشنواره مقاله نویسی راهکاری برای صلح در افغانستان
تاریخ انتشار : سه شنبه ۷ سنبله ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۴۱

نخستین دوره جشنواره مقاله نویسی "راهکاری برای صلح در افغانستان" برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا) ، «سید الیاس احمدی» فعال فرهنگی و مدیر مسئول خبرگزاری صنا از برگزاری نخستین دوره جشنواره مقاله نویسی راهکاری برای صلح در افغانستان خبر داد و گفت: این جشنواره ، مصمم است تا دیدگاه جوانان را به موضوعات روز جامعه جویا شده و در بازتاب آنان تلاش کند.

به گفته وی ، موضوعاتی چون “دیدگاه عدالت‌خواهانه جوانان برای رسیدن به صلح” ، “نقش زنان در برقراری صلح” ، “راهکار نخبگان برای رسیدن به صلح در افغانستان” ، “تاثیر تجهیز علمی جامعه در آرامش و ترقی کشور” ، ” سهم جوانان در تصمیم گیری آینده افغانستان” مهمترین محورهای مورد نظر این جشنواره می باشد.

احمدی با بیان اینکه محدودیت سنی در این جشنواره وجود ندارد، افزود: جشنواره مقاله نویسی تحت عنوان «راهکاری برای صلح» برای نخستین‌بار در افغانستان راه‌اندازی شده و همه می‌توانند با ارسال مقالات از سراسر جهان در این جشنواره اشتراک کنند.

وی مهلت ارسال مقالات را تا سی ام سنبله/ ۲۱ سپتمبر سال جاری عنوان کرد و اظهار داشت: علاقمندان می‌توانند آثار وزین خود را از طریق ایمیل sananews۱۱۱۱@gmail.com به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

فراخوان نخستین دوره جشنواره مقاله نویسی راهکاری برای صلح در افغانستان%

دبیر جشنواره راهکاری برای صلح تصریح کرد: ۳ مقاله برتر در این جشنواره از سوی هیئت داوران انتخاب شده و به شورای عالی صلح فرستاده می‌شود.

سید الیاس احمدی با تأکید بر اینکه صلح یک نیاز جدی جامعه است، گفت: ما تلاش می‌کنیم تا راهکار‌ مردمی پیرامون صلح را به دولت مردان بفرستیم.

احمدی در پایان سخنان خود افزود: اختتامیه جشنواره مقاله نویسی راهکاری برای صلح در کابل برگزار خواهد شد که در آن برترین مقالات و راهکارها انتخاب و به برندگان جوایز نفیسی اهدا خواهد شد.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 149021