توصيه مطلب
۰
 
هیات افغانستانی در مراسم ترحیم آیت الله هاشمی شرکت کرد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ جدی ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۵۸

هیاتی از افغانستان متشکل از دکتور عبدالله عبدالله رئیس اجرایی؛ سرور دانش معاون ریاست جمهوری، محمد محقق معاون رئیس اجرایی و شماری از وزیران کابینه، در مراسم فاتحه خوانی و تکریم آیت الله علی اکبر هاشمی رفسنجانی اشتراک کرد.

به گزارش خبرگزاری آوا، رئیس اجرایی به نمایندگی از حکومت و مردم افغانستان مراتب همدردی و غم شریکی خود را به خاطر رحلت آیت الله علی اکبر رفسنجانی یکی از بنیانگذاران انقلاب اسلامی ایران و از شخصیت های مهم سیاسی این کشور به امام خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی، دکتور حسن روحانی رئیس جمهور ایران و خانواده آقاي رفسنجاني ابراز داشت.

داکتر عبدالله در صحبت با مقام های عالی رتبه دولت جمهوری اسلامی ایران در گذشت آیت الله علی اکبر هاشمی رفسنجانی را یک ضایعه بزرگ برای ملت و دولت ایران دانست و از کارکردهای آقای رفسنجانی در دوران ریاست جمهوری و پس از آن برای بهبودی روابط نیک و دوستانه با افغانستان ستایش نمود.

در قالب هیات کشورمان دکتور عبدالله عبدالله رئیس اجرایی؛ سرور دانش معاون ریاست جمهوری، محمد محقق معاون دوم ریاست اجرایی، صلاح الدین ربانی وزیر امور خارجه کشور، محمدالله بتاش وزیر ترانسپورت و هوانوردی و نصیر احمد درانی وزیر احیا و انکشاف دهات حضور داشتند.

پیش از این رئیس جمهور غنی نیز طی پیامی درگذشت آیت الله رفسنجانی را تسلیت گفته بود.

رئيس‎جمهور غنی در این پیام خاطر نشان کرد که مرحوم اکبر هاشمی رفسنجانی در جریان زعامت اش منحیث رئیس‌جمهور ایران و هم‎چنان در وظایف مختلف دیگر، در مسایل منطقه یک شخصیت تاثیر گذار بود و در قلوب طرفداران خویش محبوبیت داشت.

محمداشرف غنی به نمایندگی از دولت و مردم افغانستان، مراتب تسلیت خویش را به رهبر جمهوری اسلامی، رئیس‌جمهور آن کشور، خانواده مرحومی و دولت و مردم ایران ابراز نموده، برای متوفی جنت برین آرزو کرد.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 136467