توصيه مطلب
۰
 
رئیس اجرایی در واکنش به حمله تروریستی در مسجد جوادیه هرات؛
گروه‌های هراس‌افگن در پی راه‌اندازی درگیری‌های مذهبی ـ فرقه‌یی هستند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۱ اسد ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۵۳
رئیس اجرایی حمله تروریستی به مسجد جوادیه هرات را محکوم کرد

رئیس اجرایی ضمن محکوم کردن حادثه مسجد جوادیه هرات گفت که تروریستان جنایت‌کار و نامسلمان باردیگر با حمله بر نمازگزاران در مسجد بکرآباد هرات، شماری از هموطنان بی‌گناه‌مان را به شهادت رسانده‌ و مجروح ساخته‌اند.

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا) حوالی ساعت ۸ امشب بود که ابتدا صدای شلیک گلوله و پس از آن صدای انفجار مهیبی از سمت منطقه بکرآباد شهر هرات به گوش رسید.

به گفته‌ی شاهدان عینی، ۴ فرد انتحاری که بدون نقاب و با کفش‌های اسپورت بودند، ابتدا با شلیک گلوله وارد مسجد جوادیه بکرآباد شدند و سپس دو تن از آنان در میان نمازگزاران رفته و خود را منفجر می‌کنند.

در اين حمله تا اكنون ۲۹ تن از نمازگزاران شهيد و ۶۴ نفر دیگر زخمي شده اند.

با این حال داکتر عبدالله رئیس اجرایی حکومت وحدت ملی طی بیانیه‌ای گفته حمله بر مسجد و نمازگزاران کار گروه‌های تروریستی- تکفیری است که به هیچ آئین و کیشی تعلق ندارند و معتقد به هیچ ارزش انسانی و اخلاقی نمی‌باشند.

وی گفته این گروه‌های هراس‌افگن و جبون، در پی نفاق‌افگنی و راه‌اندازی درگیری‌های مذهبی- فرقه‌یی هستند؛ اما مردم با ایمان و با عزت افغانستان ثابت کرده‌اند که قربانی چنین توطئه‌ها و دسیسه‌های شیطانی نمی‌شوند.

آقای عبدالله در این بیانیه تصریح کرده که حمله بر خانۀ خداوند(ج) و نمازگزاران بی‌گناه را با شدیدترین کلمات محکوم می‌کنیم. گروه‌های تروریستی پاسخ چنین حملات جنایت‌کارانه را دریافت خواهند کرد.

وی به شهدای این رویداد غم‌انگیز بهشت برین و به زخمی‌ها از درگاه خداوند توانا شفای عاجل استدعا کرد.

آقای عبدالله به مسوولان محلی هرات هدایت داده تا از تمام توان و امکانات در راستای رسیدگی عاجل و فوری به قربانیان و زخمی‌ها استفاده نمایند.

رئیس جمهور نیز طی بیانیه‌ای این حمله را محکوم کرده بود.

در پی ضعف نیروهای امنیتی و حمله به مساجد در هرات احمدعلی جبرئیلی نماینده سابق مردم هرات در پارلمان طی فراخوانی از مردم این ولایت خواسته تظاهرات گسترده‌ای را مقابل دفتر والی ساعت ۹ صبح راه‌اندازی کنند.

این چندمین حادثه تروریستی به مساجد هرات و به خاک و خون کشیدن نمازگزاران است.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 147474