توصيه مطلب
۰
 
با حضور شخصیت های سیاسی و فرهنگی:
افتتاحیه سومین جشنواره فرهنگ ملل در مشهد مقدس برگزار شد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۸ حمل ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۱۸

افتتاحیه سومین جشنواره فرهنگ ملل در دانشگاه فردوسی مشهد با حضور جمعی از مسئولین و دانشجویان دانشگاه فردوسی و نمایندگان قنسولگری‌های کشورهای همسایه جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری آوا، داکتر غنایی ؛ دبیر جشنواره ملل در این مراسم گفت: این جشنواره موجبات آشنایی با مفاهیم و مضامین فرهنگی مشترک کشور ها را فراهم می سازد و صلح و دوستی را به ارمغان می آورد.

وی عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام را محصول ظرفیت های ارزنده مشهد مقدس دانست و گفت: انتخاب مشهد مقدس به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام محصول پتانسیل ها و ظرفیت های بسیار ارزنده ای است که در این شهر بزرگ وجود دارد.

در ادامه داکتر کافی؛ رئیس دانشگاه فردوسی مشهد، گفت: فرهنگ، وجه اشتراک بشریت است و تفاوت های قومی، نژادی، سیاسی و جغرافیایی هیچ گاه نتوانسته است مانع تعامل و ارتباط میان ملت ها شود . به طوری که همواره جوامع و ملل به وسیله مشترکات فرهنگی با سایر ملت ها تعامل و گفتمان برقرار می کنند.

وی علم را مدینه فاضله خواند و گفت: علم مدینه فاضله ای به وسعت جهان است که تمام مرز های سیاسی و جغرافیایی را حذف کرده و اختلاف طبقاتی ،نژادی و زبانی را نادیده می گیرد و در این میان دانشگاه پرچم دار علم و  علم هم میراث تمام بشیریت است .

داکتر حسینی ؛ معاون والی مشهد مقدس گفت: نزدیک به ۱۵۰ برنامه بین المللی فرهنگی و اجتماعی را در راستای مشهد ۲۰۱۷ تدارک دیدیم که تا کنون بیش از ۷۰ برنامه اجرا شده و این ۷۱مین  برنامه است که در حال اجرا است .

وی در پایان صحبت های خود تصریح کرد: فلسفه وجود چنین جشنواره هایی به عنوان فرهنگ ملل با رویکرد صلح و دوستی این است که به جهانیان بگوییم به دنبال عناصر فرهنگی قدرت مند بین المللی هستیم که آن ها را تشویق و ترویج کنیم .

گفتنی است سومین دوره جشنواره فرهنگ ملل با حضور دانشجویان ۴۰ کشور جهان طی سه روز، از امروز ۲۸ ماه حمل، در دانشگاه فردوسی مشهد آغاز به کار کرد.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 141146