توصيه مطلب
۰
 
حمايت ايران از تلاشها براي صلح در افغانستان
تاریخ انتشار : شنبه ۲ جدی ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۹

سفير ايران در سازمان ملل؛ ايران از هر تلاشي براي ايجاد صلح و ثبات در افغانستان در همه فرايندهاي بين المللي و منطقه اي صلح افغانستان شرکت کرده است.

به گزارش مانیتورینگ خبرگزاری آوا، سفير و معاون نماينده دائم جمهوري اسلامي ايران در سازمان ملل گفت: امنيت و مبارزه با تروريسم هنوز از چالش هاي اساسي دولت وحدت ملي افغانستان به شمار مي رود.

اسحق آل حبيب در نشست شوراي امنيت با عنوان «وضعيت افغانستان»، با اشاره به گزارش دبيرکل سازمان ملل در اين خصوص افزود : شواهد حاکيست وضعيت امنيتي در افغانستان باز هم روبه وخامت گذاشته و به بالاترين حد خود از سال ۲۰۰۱ رسيده است.
وي گفت : امنيت و مبارزه با تروريسم هنوز از چالش هاي اساسي دولت وحدت ملي افغانستان به شمار مي رود و جامعه بين المللي وظيفه دارد که به حمايت خود از دولت افغانستان در برابر اين چالش ها و نيز چالش هاي اقتصادي و توسعه اي اين کشور ادامه دهد.
آل حبيب تصريح کرد: دولت جمهوري اسلامي ايران از هر تلاشي براي ايجاد صلح و ثبات در افغانستان حمايت مي کند و با اين نگاه در همه فرايندهاي بين المللي و منطقه اي صلح افغانستان شرکت کرده است.
سفير و معاون نماينده دائم جمهوري اسلامي ايران در سازمان ملل با اشاره به ادامه همکاري هاي منطقه اي ميان ايران و افغانستان از ارسال نخستين محموله گندم به افغانستان از مسير بندر چابهار استقبال کرد.
آل حبيب برگزاري کميسيون مشترک اقتصادي دو جانبه ميان ايران و افغانستان در سطح معاونان وزراي دو کشور را بيان کننده عزم تهران براي توسعه روابط اقتصادي با کابل بر شمرد.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 155204