۵
توصيه مطلب
۰
 
وزارت امور زنان:
رسانه‌ها و علما مردم را از حقوق زنان آگاه کنند
تاریخ انتشار : دوشنبه ۶ عقرب ۱۳۹۲ ساعت ۱۴:۵۵
رسانه‌ها و علما مردم را از حقوق زنان آگاه کنند
وزارت امور زنان از بلند رفتن گراف خشونت علیه زنان نگران است و از علما و رسانه ها می خواهد که در زمینه کاهش خشونت علیه زنان رسالت ایمانی و وجدانی خویش را ادا کنند.
در تازه ترین اطلاعیه مطبوعاتی این وزارت آمده که ماه گذشته (میزان)، از ماه های خونین و خشونت بار برای زنان کشور بود و بخشی از خشونت های صورت گرفته قرار ذیل است:
- قتل دختر جوان ۲۲ ساله در ولسوالی بلخاب ولایت سرپل توسط پدر و مادر اندرش.
- قتل دو زن در ولایت نیمروز که همواره مورد خشونت شوهران شان قرار می گرفتند.
- قتل یک خانم ۵۵ ساله، یک خانم ۴۵ ساله و یک دختر جوان در مرکز ولایت جوزجان.
- قتل یک دختران جوان ۱۶ ساله در ولایت فراه.
- قتل یک خانم جوان در ولسوالی گرزیوان ولایت فاریاب.
- قتل دو خانم در ولایت غزنی.
- تجاوز جنسی به یک دختربچه ۴ ساله در هرات.
وزارت امور زنان این اعمال و خشونت ها را که "از انسانیت و اسلامیت بیرون است" محکوم نموده و از رسانه ها و علمای دینی می خواهد که به مردم آگاهی سالم داده و رسالت خویش را در مقابل این قشر آسیب پذیر ادا کنند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 77622
 
 


یحیی
۱۳۹۲-۰۸-۰۶ ۱۷:۱۹:۴۶
زنان همیشه دوشا دوش مردان شان در کشور کار و زحمت کشیده اند بنابراین ان طور از حقوق که بر خوردار باشند نبوده اند دولت هم در این راستا هیچ اقدامای را انجام نداده است . (125054)
 
احمد نعیم
۱۳۹۲-۰۸-۰۶ ۱۷:۲۳:۱۷
در زمان جنگ و بر اثر اختلافات خانوادگی زنان تلفات زیادی را متحمل شده اند بر اثر انفجار ها ، ماین گذاری ها وخشونت ها آسیب های زیادی بر آنها وارد شده است . (125055)
 
عبدالله
۱۳۹۲-۰۸-۰۶ ۱۷:۲۶:۱۸
باید قانونی در جهت خشونت علیه زنان در کشور تصویب شود تا افراد که سبب آزار و اذیت زنان می شوند طبق آن مجازات شود . (125056)
 
جان محمد
۱۳۹۲-۰۸-۰۶ ۱۷:۳۳:۳۵
وظیفه علما در کشور این است که مردم را از رعایت حق زنان آگاه نمایند زیرا که آنها هم مثل مردان از جمله شهروان هستند . (125059)
 
عبدالرحیم
۱۳۹۲-۰۸-۰۶ ۱۷:۴۳:۳۶
نقش رسانه ها هم در آگاه کردن مردم در مورد رعایت حق زنان در کشور بسیار موثر است رسانه ها میتوانند سطح آگاهی مردم را با تبلیغات ارتقا دهند . (125065)