توصيه مطلب
۰
 
سیلاب در ولسوالی سروبی کابل جان ۱۰ تن را گرفت
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۷ سرطان ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۲

بر اثر جاری شدن سیلاب در ولسوالی سروبی ولایت کابل ۱۰ تن جان باخته و هفت تن دیگر مفقود گردیدند.

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، قاسم حیدری ؛ معین وزارت دولت در امور حوادث در مصاحبه با آوا ضمن تایید این خبر گفت: تا کنون مبلغ یک میلیون افغانی برای متضررین کمک صورت گرفته است.

علاوه بر آن به گفته او، مواد غذایی و غیر غذایی به محل فرستاده شده و همچنین جلسه اضطرار ولایتی برای کمک رسانی بهتر دایر شده است و سروی ارزیابی نیز امروز درساحه جریان دارد.

او در پاسخ به اینکه حکومت چه امکاناتی برای پیشگیری از حوادث مشابه در دست دارد، گفت: امکانات پیشگیری مربوط به وزارتهای سکتوری ، به قدر وسع و توان از هر لحاظ وجود دارد.

عبد الخالق زازی وطندوست؛ وکیل مردم درشورای ولایتی در گفتگو با آوا، از وزارت دولت در امور حوادث، سخت انتقاد می کند و می گوید: با وجود اینکه حوادث طبیعی در افغانستان هر از گاهی از مردم قربانی می گیرد، اما برای پیشگیری از وقوع حوادث احتمالی برنامه های منظم و استندرد وجود ندارد.

او با یبان اینکه مردم افغانستان همواره قربانی حوادث طبیعی و غیر طبیعی می شوند، افزود: درحالی که دنیا امروز از خسارات بزرگترین حوادث طبیعی توسط تکنالوژی روز جلوگیری می کند، اما در افغانستان کوچکترین سیلاب بزرگترین خساره مالی و جانی را بر مردم وارد می کند.

وی دلیل عمده نارسایی ها در امور اجتماعی به خصوص مبارزه با حوادث را ضعف مدیریت حکومت خواند و تاکید کرد: تا زمانی که رهبران حکومت بالای منافع شخصی بین خود درگیر هستند فکری به حال مردم نخواهند کرد.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 146537