۲
توصيه مطلب
۰
 
امضای توافقنامه مبارزه با قاچاق مواد مخدر میان افغانستان و تاجیکستان
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ قوس ۱۳۹۲ ساعت ۱۳:۴۶

مقامات افغانستان و تاجیکستان در راسنتای مبارزه مشترک با قاچاق مواد مخدر، توافقنامه همکاری امضا کردند.
رسانه های تاجیک اعلام کردند که این توافقنامه در ۱۹ بخش امضاء و میان دو کشور مبادله شده است. جنرال بازمحمد احمدی؛ معاون وزیر امور داخله در نشست مطبوعاتی گفت: افغانستان و تاجیکستان بر روی یک برنامه همکاری ۱۹ ماده ای توافق کردند که بر اساس آن جوانب مختلف مبارزه با مواد مخدر جنبه عملی پیدا می کند.
 ˈرستم اف ˈرییس بخش بازرسی آژانس مبارزه با مواد مخدر تاجیکستان نیز گفت: مبارزه با قاچاق مواد مخدر در منطقه پیشرفت هایی داشته است ولی این تلاش ها ناکافی است و برای تقویت مبارزه با این پدیده باید قانون نیز تشدید شود و برنامه های فراگیر به اجرا در آید. به گزارش آوا به نقل از ایرنا، وی گفت: در همایش همکاری افغانستان و تاجیکستان در مورد مبارزه با مواد مخدر که روز گذشته به پایان رسید دو طرف تصمیمات خوبی برای کنترول مرزها و مبارزه دقیق و جدی تر با تولید ، توزیع و قاچاق مواد مخدر اتخاذ کردند. 
افغانستان و تاجیکستان حدود یکهزار و ۵۰۰ کیلومتر مرز مشترک دارند.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 80394
 
 


احسان الله
۱۳۹۲-۰۹-۱۲ ۱۶:۰۸:۰۷
دولت افغانستان باید در راستای قاچاق مواد مخدر در کشور اقدامات جدی را انجام دهد تا افغانستان را بتواند از این گرداب نجات دهد . (128284)
 
وزیر احمد
۱۳۹۲-۰۹-۱۲ ۱۶:۴۹:۰۹
دولت افغانستان با همکاری کشور های همسایه می توانند در کاهش تولید مواد مخدر تلاش کنند تا قاچاق این مواد خانمان سوز در افغانستان از بین برود . (128285)