توصيه مطلب
۰
 
سخنگوی والی غور:
داعش از کودکان زیر سن در غور برای حملات انتحاری استفاده می‌کند
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۵ جوزا ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۵

به دنبال پخش گزارش هایی از حضور فعال گروه داعش در مرکز ولایت غور، سخنگوی والی این ولایت می گوید که افراد گروه داعش به شکل سیار برای جذب نیرو به روستاهای مختلف سفر می کنند.

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، "عبدالحی خطیبی"، سخنگوی والی غور در گفتگو با خبرنگار آوا خاطرنشان کرد که افراد گروه داعش به شکل سیار به روستاهای همجوار "رقسکن" در مرکز این ولایت برای جذب نیرو سفر می‌کنند.
از سوی دیگر، به گفته خطیبی، این افراد برای جمع‌آوری عُشر و زکات و دست یافتن به منابع مالی به مناطق مختلف ولایت غور رفت و آمد دارند.

اما سخنگوی والی غور می‌گوید که گروه داعش در این ولایت در حال حاضر فعالیت خاصی نداشته و در حال آموزش است.

خطیبی می‌گوید که این گروه از کودکان زیر سن برای انجام عمل انتحاری، تخریب و مختل کردن امنیت استفاده می‌کنند که می‌تواند بر وضعیت امنیتی ولایت غور تأثیر منفی بگذارد.

این مقام افزود: به دلیل حضور گسترده داعش و فاصله زیاد منطقه حضور از مرکز این ولایت، تاکنون برای سرکوب این گروه اقدام خاصی صورت نگرفته و فرمانی هم به اداره محلی نرسیده است.

سخنگوی والی غور یادآور شد که با حضور داعش در منطقه مرغاب، رفت و آمد مردم و کارمندان دولت نیز با مشکلات زیادی روبرو شده است.

این در حالی است که فرمانده زون ۶۰۶ انصار و فرمانده ارتش در غرب کشور جهت بازدید و بررسی اوضاع امنیتی ولایت غور، به این ولایت سفر کرده‌اند.

هفته گذشته یک نوار تصویری از یک پایگاه آموزشی گروه داعش در منطقه مرغاب در مرکز ولایت غور پخش شد که در آن، کودکان، نوجوانان و جوانان توسط مربیان داعش و به زبان عربی مورد آموزش قرار دارند و با ابوبکر البغدادی، رهبر این گروه بیعت می کنند. پیش از این نیز تحرکات مختلفی از گروه داعش در غور گزارش شده، به خصوص اختطاف و قتل ده ها مسافر و دهقان، اما تاکنون حکومت مرکزی توجهی برای سرکوب داعش و از بین بردن لانه های آن در غور نکرده است.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 144791