توصيه مطلب
۰
 
وزیر امور خارجه امریکا عنوان کرد:
اطمینان امریکا به عملکرد پاکستان در مبارزه با تروریسم
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۱ حوت ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۴۹
وزیر امور خارجه امریکا گفته است به عملکرد پاکستان در راستای مبارزه با تروریسم و مذاکرات صلح افغانستان اطمینان داریم و در این زمینه به همکاری با این کشور ادامه می‌دهیم.

به گزارش خبرگزاری صدای افغان (آوا)، «جان‌کری»، وزیر امور خارجه و نماینده امریکا در ششمین دور مذاکرات استراتژیک واشنگتن و اسلام‌آباد گفت: ما به  عملکرد پاکستان در زمینه مبارزه با تروریسم اطمینان داریم.

وی افزود:  جدیت ارتش پاکستان در اجرای طرح ملی مبارزه با تروریسم اقدامی مثبت است.

کری ادامه داد:  امریکا پذیرفته که ارتش پاکستان با عملیات ضرب عضب گام‌های مثبتی در راستای مبارزه با تروریسم برداشته است.

وزیر امور خارجه امریکا تصریح کرد: در تلاش هستیم تا به پیشرفت اقتصادی پاکستان کمک کنیم چرا که واشنگتن و اسلام‌آباد به دنبال برقراری امنیت و ثبات در منطقه هستند.

وی اظهار داشت: به عملکرد پاکستان در راستای مذاکرات صلح افغانستان اطمینان داریم و در این زمینه به همکاری با این کشور ادامه می‌دهیم.

همچنین سرتاج‌عزیز مشاور امور خارجی نخست وزیر پاکستان نیز عنوان کرد: اوضاع امنیتی پاکستان در حال بهبود یافتن است و همه کشورهای دنیا از فداکاری و آسیب‌های مردم و ارتش پاکستان در راستای مبارزه با تروریسم اطلاع دارند.

وی خاطر نشان ساخت: با توجه به موفقیت عملیات ضرب عضب، پاکستان می‌تواند به بهترین دوست امریکا در راستای مبارزه با تروریسم تبدیل شود.

مشاور امور خارجی نخست وزیر پاکستان یادآور شد: فروش جنگنده‌های اف ۱۶ به پاکستان کمک بزرگی برای مبارزه با تروریسم است چرا که موجب ثبات در منطقه می‌شود.

سرتاج عزیر ابراز داشت: هر چند برخی مقامات کنگره امریکا با فروش جنگنده به پاکستان مخالفت کردند اما این کشور به طور رسمی اعلام کرد که ۸ جنگنده اف ۱۶ به اسلام‌آباد می‌فروشد و مخالفت هند با فروش جنگنده به پاکستان سبب نشد که آمریکا این برنامه را لغو کند.

وی افزود: خوشحال است که مقامات آمریکایی متوجه شدند که جنگنده‌های خریداری شده از این کشور برای مبارزه با تروریسم به کار برده می‌شوند.

یادآوری می شود:  مذاکرات استراتژیک اسلام‌آباد و واشنگتن در سال ۲۰۱۰ میلادی آغاز و در سال ۲۰۱۱ میلادی بدلیل عملیات نظامی امریکا علیه «اسامه بن لادن» در «ایبت آباد» و همچنین حملات پهپادی این کشور در خاک پاکستان متوقف شده بود.

شایان ذکر است: سرانجام دور جدید مذاکرات استراتژیک اسلام‌آباد و واشنگتن در ماه ژانویه سال ۲۰۱۴ میلادی بار دیگر آغاز شد و پنجم دور مذاکرات استراتژیک پاکستان و آمریکا در ۲ ژانویه سال ۲۰۱۵ میلادی در اسلام‌آباد برگزار شده بود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 123280