توصيه مطلب
۰
 
به ریاست استاد محقق:
نشست فوق‌العاده ، در رابطه با توزیع تذکره و پاسپورت الکترونیکی برای مهاجرین برگزار شد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۸ سنبله ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۱۰

امروز نشستی فوق‌العاده ، در رابطه با توزیع تذکره و پاسپورت الکترونیکی برای مهاجرین افغانستانی در ایران به ریاست حاجی محمد محقق؛ معاون دوم ریاست اجرائیه در کابل برگزار گردید.

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا) ، این جلسه در حالی برگزار شد که سید حسین عالمی بلخی وزیر مهاجرین ، داکتر اندیشه ؛ معین وزرات خارجه و همچنین نماینده وزارت داخله در امور مهاجرین حضور داشتند .

معاون ریاست اجرائیه ، از روند توزیع پروسه از آنها گزارش خواست و خطاب به اشتراک کنندگان در جلسه تاکید کرد: تسهیلات لازم برای مهاجرین در سایر ولایت های ایران فراهم گردد .

در نشست امروز در مورد موضوعاتی از قبیل کاهش هزینه های پاسپورت الکترونیکی, جذب نیروی بیشتر برای توزیع پاسپورت و تذکره, ایجاد نمایندگی برای توزیع پاسپورت الکترونیکی و تذکره در دیگر ولایت هایی که قونسلگری کشور مان در آن وجود ندارد و شفافیت بیشتر در رابطه با جذب کارمندان این پروسه، بحث و گفت و گو شد.

وزیر مهاجرین و معین وزارت خارجه تعهد سپردند که تمام موارد فوق را لحاظ نمایند و گزارش کامل را در اسرع وقت به معاونت ریاست اجرایی ارائه نمایند .

این جلسه در حالی برگزار شده است که روند صدور تذکره از ابتدای هفته جاری و روند صدور پاسپورت ماشین خوان (الکترونیکی) از امروز در سفارت و قنسولگری مشهد مقدس برای مهاجرین افغانستانی در ایران آغاز شده است.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 149084