توصيه مطلب
۰
 
بسته بودن درب های بیش از یکهزار مکتب در سال تعلیمی 1395
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ حوت ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۰
سال های قبل شهادت نامه صنف دوازدهم از مرکز توزیع می شد، اما اکنون فارغان میتوانند از ولایت های خودشان شهادت نامه شان را بدست بیاورند.

مسئولان وزارت معارف میگویند که در سال آینده این وزارت در نظر دارد که بیش از ۳۰ هزار معلم را برای بهبود و حل مشکل مکاتب در سراسر افغانستان جذب کند.
به گزارش خبرگزاری آوا، مجیب مهرداد؛ سخنگوی وزارت معارف طی یک نشست خبری از دستاوردهای سال ۱۳۹۵ این وزارت گزارش داده، گفت: در سال تعلیمی ۱۳۹۵ وزارت معارف دستاوردهای خوبی داشته، اما با چالش های نیز روبرو بوده است.
وی افزود که در سال تعلیمی ۱۳۹۵ یکی از دستاوردهای وزارت معارف راه اندازی دوره های سواد آموزی در سراسر افغانستان برای آن عده افراد که سواد خواندن و نوشته را نداشتند، می باشد.
مهرداد، علاوه کرد که بیش از ۳۰۰ هزار تن از این دوره ها فارغ شدند. این افراد میتوانند هم اکنون مشکل خواندن و نوشتن خویش را خودشان حل نمایند.
سخنگوی وزارت معارف گفت: متأسفانه بر اثر جنگ ها و ناامنی در تعدادی از ولسوالی های ولایات، در سال تعلیمی ۱۳۹۵ بیش از یک هزار مکتب در سراسر افغانستان بسته بود، اما در سال آینده وزارت معارف با همکاری شورای های معارف ولایت درتلاش باز شدن این مکاتب است.
به اساس گفته های مهرداد، وزارت معارف هم اکنون با مشکلات ساختمانی در بسیاری از  ولایات روبرو است و در سال آینده برنامه دارد تا این مشکل را حل نماید.
وی خاطرنشان کرد که وزارت معارف برای ورود دختران به دانشگاه های کشور، در بیش از ۳۰۰ مکتب در ولایات دور دست، کلاس  های کانکور ایجاد کرده است.
مهرداد، یاد آور شده که سال های قبل شهادت نامه صنف دوازدهم از مرکز توزیع می شد، اما اکنون فارغان میتوانند از ولایت های خودشان شهادت نامه شان را بدست بیاورند.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 139373