توصيه مطلب
۰
 
سرتاج عزیز مدعی شد:
برخی از عناصر در افغانستان نمیخواهند که گفتگوی صلحی با پاکستان صورت گیرد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ قوس ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۳

سرتاج عزیز مشاور امنیت ملی و امور خارجی نخست وزیر پاکستان میگوید، کشورش در تلاش آغاز گفتگوهای صلح با دولت افغانستان است.
به گزارش مانیتورینگ خبرگزاری آوا، «سرتاج عزیز» مشاور نخست‌وزیر پاکستان در امور بین‌الملل، اعلام کرد: اسلام‌آباد با راه‌اندازی عملیات ضد تروریستی «ضرب عضب» ضربات جبران‌ناپذیری را به گروه‌های تروریستی مانند شبکه حقانی وارد کرده است و منصفانه نیست که پاکستان را کانون و حامی تروریست‌ها بخوانند.

وی افزود: می‌دانیم عده‌ای در افغانستان علاقه‌ای به حل مشکلات با پاکستان از طریق مذاکره ندارند و در این اواخر این مشکلات از طریق دخالت هند تشدید شده است، دهلی‌نو نیز با تحریم نشست کشورهای عضو «اتحادیه همکاری مشترک جنوب آسیا» موسوم به «سارک» که قرار بود نوامبر سال جاری در اسلام آباد برگزار گردد، این اتحادیه را تضعیف کرد نه پاکستان را.

مشاور بین‌الملل نخست‌وزیر پاکستان تصریح کرد: دلیل اصلی عدم پیشرفت مذاکرات صلح بین دولت افغانستان و طالبان این بود که سازمان امنیت افغانستان مرگ ملاعمر رهبر سابق طالبان را رسانه‌ای کرد.

وی تأکید کرد: اگر مشکلات ما با افغانستان از طریق مذاکره حل نشود، هیچگاه روابط دوستانه ایجاد نخواهد شد.

وی ادامه داد که اسلام‌آباد برای پیشبرد مذاکرات با کابل از گذشته در تلاش بوده و هست اما افغانستان خواستار روابط مثبتی با پاکستان نیست؛ تمام تلاش ما این است که افغانستان امن‌تر شود.

اکسپرس نیوز نوشت سرتاج عزیز اتهام حمایت کشورش از طالبان را بی اساس دانست .

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 135105