توصيه مطلب
۰
 
داعش آب موصل را قطع کرد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ جدی ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۰۱

یکی از مقامات ولایت نینوای عراق گفت گروه تروریستی داعش آب شرب مناطق آزادشده در ساحل غربی این شهر را قطع کرده است.

به گزارش خبرگزاری آوا به نقل از السومریه نیوز، حسام‌الدین العبار روز سه‌شنبه گفت داعش آب آشامیدنی ۳۰ محلۀ آزادشده در ساحل غربی موصل را قطع کرده است.

بر اساس این گزارش تنها ۱۰ محلۀ آزادشده و آن‌هم به‌صورت پراکنده آب‌رسانی می‌شود.

العبار افزود پروژه‌های آب‌رسانی که در منطقۀ الغابات قرار دارد و بخش ساحل غربی شهر را پمپاژ می‌کند همچنان تحت کنترل گروه تکفیری داعش است.

وی ادامه داد جایگاه دوم پمپاژ آب در ساحل شرقی در نزدیکی کلیسای الحاوی قرار دارد که هر دو ساحل شرقی و غربی را آب‌رسانی می‌کند.

العبار ادامه داد گروه تروریستی داعش به عناصر خود دستور داده تمامی مناطق آزادشده را هدف حملات موشکی و خمپاره‌ای قرار دهند.

العبار از وزارت مالیات و دارایی درخواست کرد بودجه‌ای برای خرید تانکر آب آشامیدنی سیار برای انتقال به محله‌های مذکور در نظر گرفته و اقدامات لازم را انجام دهند.

به گزارش پرس تی وی،  ثامر الحسینی، فرمانده نیروهای واکنش سریع عراق، روز دوشنبه گفت: «نیروهای ما تمامی راه‌های کمک‌رسانی به داعش را در شرق موصل مسدود کرده و ده‌ها تن از آنان را کشته‌اند.»

وی افزود: «نیروهای عراقی تاکنون موفق به آزادسازی ۷۵ درصد از شرق موصل شده‌اند و در چند روز آینده پاک‌سازی کامل کرانۀ شرقی به اتمام خواهد رسید.»

عملیات آزادسازی موصل، مرکز ولایت نینوا، از ۲۶ میزان ۱۳۹۵ با شرکت ده‌ها هزار تن از نیروهای ارتش و پلیس عراق و با همراهی نیروهای بسیج مردمی و پیش‌مرگه کُرد، آغاز شد.

حیدر العبادی، نخست‌وزیر عراق، که پیش‌تر وعده داده بود موصل، دومین شهر بزرگ عراق، تا پایان سال گذشتۀ میلادی به‌طور کامل آزاد خواهد شد، به‌تازگی اعلام کرده که سه ماه دیگر برای آزادسازی این شهر زمان لازم است

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 136393