توصيه مطلب
۰
 
روسیه در صدد اخراج ۳۰ دیپلمات امریکایی از این کشورش است
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۰ سرطان ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۳

روسیه تهدید کرده است که در پاسخ به تحریم‎های دولت "باراک اوباما" رئیس جمهور پیشین امریکا علیه روسیه اقدامات مشابهی انجام خواهد داد و تصمیم دارد که ۳۰ دیپلمات امریکایی را از خاک روسیه اخراج نماید.

به گزارش خبرگزاری آوا، روزنامه ایزوستیای روسیه امروز سه‌شنبه (۲۰ سرطان) به نقل از یک منبع آگاه در وزارت خارجه روسیه این گزارش را منتشر کرد.

براساس این گزارش دولت روسیه در پاسخ به مسدودشدن ساختمانهای دیپلماتیک روسیه در اواخر دولت پیشین امریکا ۳۰ دیپلمات آمریکایی را از خاک روسیه اخراج و برخی از دارایی‌های امریکا در روسیه را بلوکه خواهد کرد.

به گفته این منبع آگاه توافق اولیه‌ای صورت گرفته که در این‌باره نشستی بین سرگئی ریابکوف معاون وزیر خارجه روسیه و توماس شانون معاون سیاسی وزیر خارجه امریکا در سن‌پترزبورک برگزار شود که اگر در این نشست همکاری صورت نگیرد روسیه اقدامات تلافی‌جویانه خود را عملی خواهد کرد.

مسئله دارایی‌های روسیه درامریکا در جریان دیدار دونالد ترامپ و ولادمیر پوتین در هامبورگ آلمان مطرح شده و توماس شانون و ریابکوف قرار است که در هفته آینده این موضوع را بررسی کنند.

گفتنی است که دولت پیشین امریکا در پایان سال ۲۰۱۶ و در هفته‌های پایانی دولت اوباما با ادعای دخالت روسیه در روند انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۱۶‌ امریکا ۳۵ دیپلمات روسیه را از امریکا اخراج و دو ساختمان متعلق به وزارت خارجه روسیه در خاک امریکا را نیز مسدود کرد.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 146176