توصيه مطلب
۰
 
تطبیق پالیسی بودجه سازی ولایتی برای شناسایی نیازهای مردم در محلات شان
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۹ حمل ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۰۵

سمپوزیم پالیسی بودجه سازی ولایتی امروز(سه شنبه) در تالار الحاقیه پارلمان در کابل از طرف وزارت مالیه برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری آوا، این برنامه به منظور معرفی پالیسی بودجه سازی ولایتی، وجوه غیر مشروط به ولایات، رهنمود پلانگذاری انکشافی ولایتی، تغییرات جدید در سیستم مالی کشور، ایجاد هماهنگی و همکاری جوانب ذیدخل در تطبیق پالیسی، انسجام هرچه بهتر تطبیق پالیسی در ادارات مرکزی و محلی و تفویض بعضی از صلاحیت های مالی به ادارات محلی دایر شد.

عبدالستار مراد، وزیر گفت: اقتصاد تطبیق پالیسی بودجه سازی ولایتی هماهنگی لازم را در انکشاف اقتصادی کشور فراهم می سازد و پلان های انکشافی کوتاه مدت، میان مدت و دراز مدت را مشخص نموده و پروژه ها را اولویت بندی مینماید تا با در نظرداشت آن پروژه ها در سند بودجۀ ملی جایگزین گردد.

شفیق احمد قاری زاده، معین عواید و گمرکات وزارت مالیه تطبیق این پالیسی را یک گام مثبت دانست و گفت: یکی از تعهدات اساسی حکومت افغانستان در چارچوب پاسخگویی متقابل توکیو و کنفرانس های کابل و لندن، تقویت حکومتداری محلی بوده که حکومت افغانستان در زمینه گام های مهم را برداشته است.

وزارت مالیه می گوید که تطبیق پالیسی بودجه سازی ولایتی به ادارات محلی فرصت می دهد تا نیازهای اساسی مردم در محلات و نقاط دور دست کشور شناسایی گردیده تا با اختصاص منابع مالی به آنها رسیدگی همه جانبه صورت گیرد که باعث بلند رفتن خدمات حکومت در سراسر کشور می گردد.

قابل تذکر است که در این سمپوزیم مسئولین ادارۀ امور، ریاست اجرائیه، وکلای شورای ملی، شماری از وزارتخانه های کلیدی و ادارات مرکزی، معاونین ولایات، نمایندگان ادارات ولایتی، نهادهای جامعه مدنی و تمویل کنندگان اشتراک ورزیده بودند.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 141225