توصيه مطلب
۰
 
مجلس: مسوولان امنیتی پس از برائت دادگاه باید در ماموریت‌های جدید گماشته شوند
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ ثور ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۰۰

رئیس مجلس نمایندگان بار دیگر بر تشکیل دادگاه ویژه برای محاکمه مسوولانه ارشد امنیتی تاکید کرده می‌گوید که مسوولان امنیتی باید پس از برائت محاکمه به پست های جدید گماشته می شدند.

به‌گزارش خبرگزاری آوا، عبدالرووف ابراهیمی، رئیس مجلس نمایندگان در نشست علنی امروز مجلس گفت: مسوولان امنیتی با ایجاد محکمه خاص به نهاهای عدلی و قضایی باید به معرفی گرفته شود، هر زمان که از این محاکمه برائت حاصل می‌کردند، در ماموریت های جدید گماشته می شدند.

عبدالله حبیبی وزیر دفاع و قدم شاه شهیم رئیس ستاد مشترک قوای مسلح کشور به دنبال حمله مرگبار در قول اردوی ۲۰۹ شاهین که بیش از ۱۳۵ کشته و ۶۴ زخمی برجای گذاشت، استعفا دادند.

این دو مقام ارشد امنیتی بالافاصله پس از استعفا به حیث سفیر افغانستان در کشورهای بیرونی تعیین شدند.

بااین حال، شکیبا هاشمیی عضو مجلس نمایندگان در واکنش، گفت که وزیر مسعفی دفاع به جای اینکه مجازات می‌شد با تقرر در پست سفیر، مکافات شده است.

خانم هاشمی با بیان اینکه حکومت به فیصله های مجلس احترام ندارد، افزود: خواب وزیر خواب برده در افغانستان تکمیل نشد و حالا برای تکمیل کردن خوابش در اردن به عنوان سفیر مقرر شده است؛ حکومت به جای مجازات آنها را مکافات کرده است.

مخدوم ابدال محمدی، عضو دیگر مجلس نمایندگان نیز گفت: مسوولان امنیتی نباید پیش از روشن شدن قضیه قول اردوی ۲۰۹ شاهین به عنوان سفیر معرفی می شدند.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 142035