توصيه مطلب
۰
 
موفقیت انصارالله یمن در خنثی کردن حمله گسترده نظامیان سعودی
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۳ میزان ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۳
در جریان خنثی‌سازی حمله گسترده نیروهای ارتش عربستان توسط انصارالله یمن در جیزان واقع در جنوب غرب عربستان تعداد زیادی از نیروهای متجاوز به هلاکت رسیده و زخمی شدند.

در جریان خنثی‌سازی حمله گسترده نیروهای ارتش عربستان توسط انصارالله یمن در جیزان واقع در جنوب غرب عربستان تعداد زیادی از نیروهای متجاوز به هلاکت رسیده و زخمی شدند.

به گزارش مانیتورینگ خبرگزاری (آوا)،  یک منبع نظامی در وزارت دفاع، یمن در گفت‌وگو با اسپوتنیک عنوان داشت که نیروهای وابسته به انصارالله و نیروهای رئیس‌جمهور سابق این کشور توانستند روز چهارشنبه یک حمله گسترده از سوی نیروهای عربستانی را خنثی کنند.نیروهای متجاوز قصد حرکت به سمت دو روستای الحثیرة و الرمضة واقع در جیزان را داشتند.

این منبع نظامی تاکید کرد دو روستای مذکور از لحاظ استراتژیک بسیار مهم هستند چرا که در جوار منطقه میدی از توابع ولایت حجه واقع در شمال غربی یمن قرار گرفته است.

منبع مذکور تاکید کرد در جریان خنثی سازی حمله گسترده نیروهای ارتش عربستان تعداد زیادی از این نیروها کشته و زخمی شده‌ و تجهیزات نظامی آنها در جریان درگیری‌های چند ساعته میان دو طرف نابود شد.

جنگنده‌های ائتلاف متجاوز عربستان نیز با حملات هوایی خود سعی می‌کرد از نیروهای ارتش عربستان حمایت کند به طوری که با استفاده از ۵۰۰ موشک و هاوان روستای الحثیره و اطراف آن را مورد هدف قرار داد.

نیروهای یمنی نیز تجمع نیروهای نظامی عربستان در مثعن و الرمضة را با موشک‌های کاتیوشا مورد هدف قرار دارند. یک منبع در نجران عنوان داشت نیروهای انصارالله به منطقه الطلعة حمله کردند ، انصارالله و نیروهای وابسته به رئیس جمهوری سابق یمن نیز محل تجمع سربازهای سعودی در دو منطقه نهوقه و الضبعة واقع در نجران را مورد هدف قرار داد.

توپخانه انصارالله همچنین یک پایگاه وابسته به ارتش عربستان واقع در شرق شهر الربوعه واقع در عسیر را هدف قرار داد.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 150936