توصيه مطلب
۰
 
درگیری شدید طالبان با نیروهای امنیتی در ولسوالی سیاگرد ولایت پروان
تاریخ انتشار : جمعه ۷ میزان ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۳۵

سخنگوی والی پروان میگوید: طالبان صبح امروز بالای منطقه فندقستان ولسوالی سیاگرد ولایت پروان حمله کردند و درگیری میان این گروه و نیروهای امنیتی تااکنون ادامه دارد.

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا) وحیده شهکار سخنگوی والی ولایت پروان در گفتگو با خبرنگار آوا، تایید کرد که طالبان صبح امروز بالای منطقه فندقستان ولسوالی سیاگرد ولایت پروان حمله کردند.

خانم شهکار افزود: درگیری بعد از ظهر امروز شدت گرفت، طالبان به آن اهدافی که داشتند نتوانستند برسند. به گفته وی آنان میخواستند بالای ولسوالی سیا گرد ولایت پروان حمله کنند.

او اضافه کرد: تا اکنون نیز درگیری میان نیروهای امنیتی و گروه طالبان در منطقه فندقستان جریان دارد و نیروهای کمکی نیز به آن محل رسیده و با مخالفان در حال جنگ هستند.

وی ادامه داد: در این درگیری تا اکنون یک نیروی خیزش مردمی زخمی شده است و از آمار تلفات مخالفان تا هنوز اطلاعاتی در دست نداریم تمام ساحات تحت تسلط نیروهای امنیتی قرار دارد.

با این حال غلام بهاءالدین جیلانی رئیس شورای ولایتی پروان به خبرنگار آوا گفت: حوالی ساعت ۶ صبح امروز طالبان بالای یکی از مناطق ولسوالی سیاگرد ولایت پروان حمله کردند.

او ادامه داد: درگیری از آن زمان تا حالا جریان دارد. گفته میشود که تا اکنون ۷ تن از طالبان کشته و بیش از ۱۰ تن دیگر زخم برداشته است.

آقای جیلانی اضافه کرد: تمام پوسته های نیروهای امنیتی به دست خودشان قرار دارد و مخالفان نتوانستند هیچ پوسته ای را به تصرف خودشان در آورند.

وی تایید میکند که تا اکنون یک تن از نیروهای خیزش مردمی و ۳ تن از نیروهای امنیتی سطحی زخم برداشته اند.

جیلانی می افزاید که طالبان ماهی یک بار از این حملات در ولسوالی های ولایت پروان انجام میدهند و چیزی به دست آنان نمی آید.

وی در اخیر صحبت هایش افزود که نیروهای کمکی به محل رسیده است و تا چند ساعت دیگر این درگیری مهار خواهد شد.

در همین حال طالبان با پخش خبرنامه ای ادعا کردند که یکی از پوسته های مهم نیروهای امنیتی در منطقه فندقستان را به تصرف خودشان در آورده و چندین پوسته دیگر در محاصره آنان قرار دارد.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 150648