توصيه مطلب
۰
 
در تازه ترین مورد:
۲۰۰ مرد و زن مسلمان روهینگیایی بدست حکومت میانمار سوزانده شدند
تاریخ انتشار : جمعه ۱۷ سنبله ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۶

گروه حامی حقوق بشر فورتیفای رایتس در تازه‌ترین گزارش خود اعلام کرد که به تازگی دولت میانمار جنایت بزرگی را علیه مسلمانان روهینگیایی در این کشور انجام داده است.

به گزارش خبرگزاری آوا، گروه حامی حقوق بشر فورتیفای رایتس نوشت که نیروهای امنیتی میانمار حدود ۲۰۰ مرد، زن و کودک روهینگیایی را دستگیر و در انباری حبس کردند و سپس آنها را آتش زده و همه را سوزاندند.

ارتش و بودائیان افراطی میانمار با چراغ سبز رئیس حزب حاکم کشورشان از دو هفته پیش حمله به مسلمانان روهینگیا را از سرگرفته اند.

نیروهای نظامی میانمار با به آتش کشیدن خانه مسلمانان آنها را قتل عام و یا مجبور به فرار کرده اند، که در این میان ۴۰۰ نفر در حین فرار جان خود را از دست داده اند.

همچنین گروه حامی حقوق بشر فورتیفای رایتس مستقر در بانکوک گزارش داد که نیروهای امنیتی میانمار و روستایی های محلی راخین، حدود ۲۰۰ مرد، زن و کودک روهینگیایی را دستگیر و آنها را به سمت کلبه ای از بامبو هدایت کردند و سپس کلبه را آتش زدند و همه را سوزاندند.

جنایت نیروهای حکومتی و بودایان میانمار علیه مسلمانان روهینگیایی در این کشور با واکنش های زیادی در سراسر کشورهای اسلامی روبرو شده است.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 149497