توصيه مطلب
۰
 
اداره امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت داخله ایران:
سایت طرح سرشماری به دلیل سوء استفاده کافی نت ها بسته شد
مهاجرین افغانستانی دارای" مدرک نامعتبر "از فردا به دفاتر کفالت مراجعه کنند
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ اسد ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۰۰

به دلیل سوء استفاده برخی افراد سودجو و اخاذی از مهاجرین افغانستانی فاقد مدرک در ایران به منظور ثبت نام در طرح سرشماری، اداره کل امور اتباع وزارت داخله ایران اعلام کرد: ثبت نام مهاجرین بدون مدرک فقط در دفاتر کفالت انجام می شود.

به گزارش خبرگزاری صدای افغان (آوا) ، اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت امور داخله ایران اعلام کرد: مهاجرینی كه هيچ گونه مدركي ندارند مشمول مرحله دوم طرح سرشماري نمي شوند .

بر این اساس فقط مهاجرین داراي مدارك نامعتبر و تاریخ گذشته شامل پاسپورت ، کارت آمایش مرحله 1 تا 9 و نامه تردد بین شهری یا خروج مرزی مشمول اين طرح هستند .

لازم به ذکر است دارندگان تذكره و يا پاسپورت سفید و بدون هیچ گونه اقامت یا ویزه ، مشمول اين طرح نمي شوند.

این در حالی است که بر اساس برخی گزارش های مردمی ، در شهرهای مختلف ایران ، انترنت کلپ ها ( کافی نت) اقدام به ثبت نام مهاجرین دارای تذکره افغانستان نموده و مبالغ هنگفتی هم از ایشان دریافت کرده اند.

اما مسئولین اداره اتباع ایران می گویند : این صرفا اخاذی و سوء استفاده از غفلت مردم است و به همین دلیل تصمیم گرفته شد تا وبسایت سرشماری از دسترس عموم خارج و فقط در دسترس دفاتر کفالت باشد.

اما بر اساس گزارش هایی که به خبرگزاری آوا رسیده این سایت امروز حتی در دسترس دفاتر کفالت هم نبوده و مردم سرگردان شده اند.

اما مسئولین اداره امور اتباع تهران در گفتگو با آوا اظهار داشتند که این سایت ، از فردا در دفاتر کفالت ، آماده ثبت نام مهاجرین مشمول طرح می باشد.

بر این اساس ، گروه های ذیل از فردا می توانند به دفاتر کفالت مراجعه و ثبت نام کنند:

1- مهاجرینی دارای پاسپورت افغانستان که اقامت یا ویزه شان اعتبار نداشته باشد.

2- مهاجرین داراي برگه تردد منقضی اعتبار از تاریخ ١٣٨٠/٠١/٠١ به بعد

3- داراي "برگ بازگشت به افغانستان" صادره از اداره كل امور اتباع و مهاجرين خارجي ، نيز مشمول اين گروه مي باشند.

4- دارندگان کارت آمایش 1 تا 9

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 148218