توصيه مطلب
۰
 
درگیری لفظی دو نماینده مجلس در جلسه علنی
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ قوس ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۱۵

اظهارات عبدالستار خواصی نماینده مجلس در باره انتقاد عضو دیگر مجلس از محتوای مضمون ثقافت اسلامی در نشست امروز(چهارشنبه) مجلس منجر به درگیری لفظی شد.

به‌گزارش خبرگزاری آوا، آقای خواصی امروز باردیگر در جلسه عمومی گفت که در محتوای ثقافت اسلامی هیچ‌ نکته وجود ندارد که دهشت‌افگنی را ترویج کند.

آقای خواصی به تشریح عناوین مضمون ثقافت که در دانشگاه تدریس می‌شود، پرداخت.

حفیظ منصور، نماینده مردم کابل در مجلس چند روز قبل گفت: محتوای مضمون ثقافت اسلامی در دانشگاه‌ها تروریست پرور است.

آقای خواصی با انتقاد به این اظهارات گفت: این نظام به کدام سمت روان است، کسانی که دیروز به نام مجاهد و مسلمان بودند، امروز بر ثقافت اسلامی ایراد می‌گیرد.

این اظهارات خواصی واکنش تند عبدالودود پیمان نماینده مردم قندوز در مجلس را برانگیخت و منجر به درگیری لفظ میان این دو نماینده مجلس شد.

آقای پیمان، خواصی را جاسوس پاکستان خطاب کرد و گفت: ما بر ثقافت اسلامی حرفی نداریم، هدف ما آن ملاهایی افراطی و خائن است که کشور را به سمت تباهی می‌برند.

عبدالحفیظ منصور، نماینده مردم کابل در پارلمان چندروز قبل گفته بود: تروریست‌ها بیش از اینکه مواد منفجره باشند، فکر افراطی و تروریستی دارند. پولیس جلو بمب را می تواند، بگیرد، اما جلو فکری را که ذهن به ذهن و زبان به زبان توزیع می شود. از سوی رسانه‌ها پخش می شود، پولیس گرفته نمی‌تواند.

آقای منصور افزود: بخش اعظم اعمال تروریستی آن‌ها به وزارت‌خانه‌های حج و اوقاف، تحصیلات عالی، اطلاعات و فرهنگ، معارف و شورای سراسری علما برمی گردد.

او با بیان اینکه «اکثریت مساجد ما فکر افراطی پخش می کنند»، گفت: مضمون ثقافت اسلامی همین اکنون در دانشگاه‌های افغانستان تروریست تربیه می کند.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 134565