توصيه مطلب
۰
 
عضو شورای نگهبان ایران:
بیش از ۱۰ نفر تایید صلاحیت خواهند شد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۶ ثور ۱۳۹۲ ساعت ۱۷:۳۷

یک عضو شورای نگهبان ایران با بیان این‌که "ممکن است شورای نگهبان بیش از ۱۰ نفر را هم تایید صلاحیت کند"، گفت: مردم باید تصمیم نهایی را بگیرند و فرد اصلح را به ریاست جمهوری ایران برگزینند.
به گزارش خبرگزاری آوا به نقل از ایسنا، آیت‌الله محمد مومن در همایش ائمه جماعات که با عنوان «نقش مساجد و امامزادگان در خلق حماسه سیاسی» برگزار شد، افزود: شورای نگهبان شرایط هر یک از ۶۸۶ نفری را که ثبت نام کرده‌اند، مورد بررسی قرار می‌دهد و با توجه به اسناد و ادله قانونی صلاحیت‌ها را بررسی می‌کند.
وی یادآور شد: برای این‌که هیچ قانونی در ایران بر خلاف شرع و قانون اساسی به تصویب نرسد، شورای نگهبان شامل شش نفر فقیه منصوب رهبری و شش نفر حقوقدان در نظر گرفته شده است.
این عضو فقهای شورای نگهبان در ادامه با اشاره به اختیارات رییس‌جمهور ایران اظهار کرد: ریاست جمهوری بر اساس اصل ۱۱۳ قانون اساسی اختیاراتی دارد به طوری که تمام کارهای اجرایی کشور بر عهده اوست و پس از مقام رهبری بالاترین اختیارات را دارد.
وی با بیان این‌که «در قانون اساسی ایران ولایت امر در زمان غیبت با فقیه جامع‌الشرایط است» افزود: این ولایت دنباله ولایت پیامبر(ص) و ائمه اطهار(ع) بوده و همان اختیارات برای ولی فقیه هم محفوظ است.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 65550