توصيه مطلب
۰
 
ایران ادعای حکمتیار در خصوص انتقال عناصر داعش به افغانستان را بی اساس خواند
تاریخ انتشار : جمعه ۱۵ جدی ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۰

سفارت جمهوری اسلامی در کابل، به ادعای مطرح شده  حکمتیار در یک نشست خبری  مبنی بر نقش ایران در انتقال داعش از عراق و سوریه به افغانستان واکنش نشان داد و آن را مایه تعجب و تاسف شدید توصیف کرد.

به گزارش خبرگزاری آوا، در بیانیه سفارت ایران آمده است، این ادعاها درحالی مطرح می‌شود که همگان به مبارزه موثر، حقیقی و قاطع جمهوری اسلامی ایران با گروه تروریستی داعش در عراق و سوریه باور داشته و تاکنون هیچ کشور و یا هیچ سیاستمدار معقولی، جمهوری اسلامی ایران را به همکاری با داعش متهم نکرده است.

بیان این اظهارات به معنای نادیده گرفتن این واقعیت مسلم است که جمهوری اسلامی ایران خود قربانی برخی حملات این گروه همچون حمله اعضای داعش به مجلس شورای اسلامی و حرم امام خمینی(ره) در اواسط خرداد/ جوزا سالجاری در تهران (پایتخت ایران) بوده است.
مناسبات دوجانبه ايران و افغانستان براساس توجهات و اراده مقامات عالي دو كشور در مسير مطلوب و رو به جلو درحال حركت بوده و در اين مسير؛ همكاری‌هاي همه‌جانبه میان آنها بویژه موضوع مبارزه با افراط‌گرايي و تروريسم نیز تعریف و گنجانده شده است. بدون تردید طرح اینگونه ادعاهاي غير واقعي، نخواهد توانست لطمه‌ای بر روابط دوستانه دو کشور ایران و افغانستان وارد نماید.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 155903