توصيه مطلب
۰
 
ادامه حضور گسترده مردم ایران/ انتخابات تا ساعت 11 شب تمدید شد
تاریخ انتشار : جمعه ۲۹ ثور ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۱۷

در حالی که همچنان حضور مردم ایران در پای صندوق های گسترده و برجسته است، ستاد انتخابات وزارت داخله این کشور اعلام کرد که زمان برگزاری انتخابات تا ساعت ۱۱ شب تمدید شده است، اما علی رضا رحمانی فضلی، وزیر داخله ایران می گوید که مردم تا رأس ساعت ۱۲ شب، می توانند از حق رأی خود استفاده کنند.

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، این در حالی است که همزمان با تمدید زمان برگزاری انتخابات از ساعت ۶ بعد از ظهر به بعد، ستاد انتخاباتی سید ابراهیم رئیسی، از برخی مشکلات در توزیع برگه های رأی دهی یا تعرفه ها خبر داده و خواهان پیگیری این مسأله شد. به دنبال این ابراز نگرانی، آقای رئیسی حضورا در ستاد انتخابات ایران حضور یافت. اما رحمانی فضلی، وزیر داخله این کشور تأکید می کند که به هیچ وجه و در هیچ جایی با کمبود برگه رأی دهی یا تعرفه مواجه نبوده اند و این برگه ها پس از درخواست ها، به موقع توزیع شده است.

وزیر داخله ایران، تنها نهاد رسیدگی به تخلفات را شورای نگهبان اعلام کرد و گفت که افراد و جریان های مختلف، باید شکایات خود را به شورای نگهبان گزارش دهند، نه نهادها و افراد غیرمسئول. وی افزود که پس از شمارش آرا، شورای نگهبان در طول مدت سه روز این شکایات را بررسی می کند.

رحمانی فضلی خاطرنشان کرد که با شروع ساعت ۱۲ شب، فرمان شمارش آرای انتخابات ریاست جمهوری صادر خواهد شد.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 143203