توصيه مطلب
۰
 
استعداد فوق‌العاده‌ جوان افغانستانی، آلمانی‌ها را شگفت‌زده کرد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲ جدی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۸

احمد توانا، جوان ۲۶ ساله‌ تبعه افغانستان است که توانست با شکست دادن چند حریفش در حرفه‌ کارهای ساختمانی عنوان بهترین کارآموز آلمان شود و مدال طلا کسب کند.

به گزارش خبرگزاری آوا ، او در ایالت نوردراین ویستفالن زندگی می‌کند و در رقابت میان شش اشتراک کننده از سراسر آلمان به مقام نخست رسیده است.

توانا در گفت‌وگو با دویچه وله گفته است: از سال ۲۰۱۰ وارد آلمان شده و مدت سه سال در بخش کارآموزی ترمیم آثار باستانی و حرفه‌ کارهای ساختمانی قدیمی آموزش دیده است.

این جوان افغانستانی گفت : پس از سه سال در امتحان نهایی دوره‌ی آموزشی توانسته نمره صد را بگیرد، نمره‌‎ای که به گفته‌ مسوولان آموزشگاه تا اکنون کسی موفق نشده آنرا کسب کند.

توانا پس از فراغت توانست نفر اول در بخش حرفه‌ ساختمان‌های قدیمی و نوآوری در ایالت نوردراین ویستفالن شود و سپس در مسابقات سراسری آلمان اشتراک کند.

احمد توانا گفته است: هر مردی که اقدام به کاری می‌کند هدفی در آن دارد و هر افغانستانی توانایی‌هایی دارد که اگر زمینه برای آنان مساعد شود می‌تواند خلاقیت خود را ثابت کند.

کارفرمایانی که احمد توانا نزد آنان آموزش دیده در همکاری جدی و تشویق او را به موفقیت رسانده‌اند.

گفته شده در مسابقه‌ سراسری آلمان که احمد توانا در آن طلا گرفته، شش نفر اشتراک کرده بودند و تا اکنون هیچ مهاجری نتوانسته به چنین مقامی دست پیدا کند.

آقای توانا در حالی استعداد فوق‌العاده‌ خود را به نمایش گذاشته که اخیراً جامعه‌‎ی آلمان به شدت از جرم‌های جنایی برخی پناهجویان شکایت دارد.

شهروندان آلمان گفته‌اند که توانا نمونه‌ بارز این است که پناهجویان می‌توانند در میان مردم این کشور مدغم شوند.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 135653