توصيه مطلب
۰
 
اخراج ۱۳۰۰ پناهجو و مهاجر غیرقانونی از یونان
تاریخ انتشار : جمعه ۲۴ سنبله ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۵۱

از زمان توافقات اتحادیه اروپا با ترکیه تا حال بیش از ۱۳۰۰ پناهجو و مهاجر از یونان اخراج شده اند. افراد بازگشت داده شده از جزایر یونان به ترکیه فرستاده می شوند.

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا) ، آژانس هماهنگی محافظت از مرزهای خارجی اتحادیه اروپا (فرانتکس) و یونان در مجموع ۱۳۲۹ مهاجر و پناهجو را از جزایر شرقی اژه به ترکیه فرستاده اند.

پولیس شهر آتن در گفتگو با رسانه ها اعلام داشته است که این اقدام از ماه اپریل سال ۲۰۱۶ به این طرف پس از تطبیق توافقنامه میان اتحادیه اروپا و ترکیه صورت گرفته است. در حال حاضر حدود ۱۳ هزار پناهجو و مهاجر در جزایر شرقی دریای اژه مسکن گزین می باشند.

بخش عمده توافقنامه اتحادیه اروپا با ترکیه تصریح می دارد، مهاجرینی که به گونه غیرقانونی از طریق ترکیه وارد اتحادیه اروپا شده و پرونده پناهجویی آنان مورد پذیرش قرار نمی گیرد پس به ترکیه بازگشت داده می شوند. جانب انقره نیز به پذیرش آنان متعهد شده است.

حکومت یونان علاوه بر این، براساس یک توافقنامه دوجانبه با ترکیه در بیست ماه گذشته ۱۱۹۷ مهاجر را به کشور همسایه اش بازگشت داده است.

دویچه وله نوشت: پولیس یونان اذعان داشته است ۱۴۰۲ مهاجر دیگر زیر چتر برنامه بازگشت داوطلبانه سازمان بین المللی مهاجرت (آی. او. ام) به کشورهای اصلی خود فرستاده شده اند.

سازمان بین المللی مهاجرت متعهد است که برای افراد داوطلب زمینه بازگشت را به زادگاه های شان فراهم کند.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 149865