توصيه مطلب
۰
 
رئیس اجرایی خطاب به هیأت پاکستانی: یکی از راه‌های بنیادین حل بحران در منطقه مبارزه صادقانه علیه تروریزم است
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۸ ثور ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۳۰

رئیس اجرایی در دیدار با یک هیأت پاکستانی برداشتن گام‌های عملی و همکاری صادقانه برای مبارزه علیه تروریزم را یکی از راه‌های بنیادین حل بحران در منطقه و به ویژه افغانستان و پاکستان دانست.

به گزارش آوا، دکتور عبدالله عبدالله رییس اجرایی جمهوری اسلامی افغانستان، روز چهارشنبه (۲۸ ثور) با اعضای هیأت روند دو (Track ll) دیدار و گفتگو کرد.

 این هیأت غیر دولتی که متشکل از وزرای پیشین٬‌ نظامیان متقاعد، کارشناسان و متنفذین کشور پاکستان بود بر بهبود روابط میان افغانستان و پاکستان تاکید کردند.

آنان هم‌چنان مبارزه مشترک علیه افراط گرایی و تروریسم را یکی از نیازهای اصلی برای تامین ثبات و امنیت در منطقه و به ویژه پاکستان و افغانستان عنوان نمودند.

دکتور عبدالله عبدالله رییس اجرایی جمهوری اسلامی افغانستان، ضمن آن‌که از تلاش‌ها برای بهبود روابط میان دو کشور استقبال نمود، مبارزه مشترک دو کشور در برابر هراس افگنی را یگانه انتخاب برای اعاده صلح در منطقه ارزیابی کرد.

رییس اجرایی کشور با تاکید بر این‌که افغانستان همیشه خواستار و طرفدار ثبات و صلح است، برداشتن گام‌های عملی و همکاری صادقانه برای مبارزه علیه تروریزم را یکی از راه‌های بنیادین حل بحران در منطقه و به ویژه افغانستان و پاکستان دانست.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 143168