توصيه مطلب
۰
 
بیش از ۳۱ هزار خانواده طی سال جاری در کشور بیجا شده اند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۱ اسد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۲

وزیر امور مهاجرین وعودت کنندگان می گوید که از اول سال جاری تا کنون ۳۱ هزار و ۲۲۲ خانواده بر اثر ناامنی ها و جنگ ها از خانه های شان را بیجا شده اند.

به گزارش خبرگزاری آوا، سید حسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین وعودت کنندگان در ورکشاپ پالیسی ملی بیجاشدگان داخلی که برای دو روز در هرات برگزار شده در باره تطبیق پالیسی ملی بیجاشدگان در حوزه غرب و سایر ولایات کشور صحبت کرد.

وزیر امور مهاجرین وعودت کنندگان در راس یک هیئت به منظور اشتراک در ورکشاپ حوزوی تطبیق پالیسی ملی بیجاشدگان در روز های سه شنبه و چهارشنبه به هرات سفر کرد.

این ورکشاپ به منظور رسیدگی به مشکلات بیجاشدگان داخلی و ادغام مجدد شان در چهارچوپ پلان تطبیقی پالیسی ملی بیجاشدگان در حوزه غرب کشور، در ولایت هرات برگزارشد.

همچنین در این ورکشاپ محمدآصف رحیمی والی هرات، مقامات عالی رتبه آن ولایت و موسسات همکار بین المللی نیز اشتراک کردند.

به گفته وزیر مهاجرین، یکی از اهداف این پالیسی، ادغام مجدد و سالم بیجاشدگان داخلی در جامعه است که تاکنون بر اساس آن، حدود ۴ هزار خانواده بیجاشده در کمپ مسلخ ولایت هرات، ادغام و سهولت سرپناه برای شان فراهم گردیده است.

وی افزود که کار تطبیقی پالیسی ملی بیجاشدگان در ولایت هرات تکمیل، در ولایات کابل، بلخ و ننگرهار در حال جریان است و قرار است با همکاری سازمان بین المللی مهاجرت در سایر نقاط کشور نیز تطبیق گردد.

او تاکید کرد که براساس یافته های این وزارت از شروع سال روان میلادی تا کنون، حدود ۳۱ هزار و ۲۲۲ خانواده در سراسر کشور از محلات اصلی شان بیجاشده اند.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 147533