۱
توصيه مطلب
۰
 
آصف علی زرداری:
پاکستان از مردم فلسطین در تشکیل یک کشور مستقل حمایت می کند
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ دلو ۱۳۹۱ ساعت ۱۱:۲۵

رئیس جمهور پاکستان از حمایت کشورش از مردم فلسطین تا تشکیل یک کشور مستقل فلسطینی خبر داده است.
شبکه تلویزیونی"دان نیوز" گزارش داد، آصف علی زرداری روز گذشته در ضیافتی که به مناسبت سفر محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین به پاکستان در اسلام‌آباد برگزار شد، تاکید کرد: پاکستان همان‌طور که در شصت و هفتمین مجمع عمومی سازمان ملل در سپتمبر ۲۰۱۲ از فلسطین حمایت کرد، در همه نشست‌ها به حمایت از آرمان فلسطین ادامه خواهد داد.
به گزارش پرس تی وی، رئیس جمهور پاکستان با انتقاد از ساخت‌ و سازهای غیرقانونی رژیم اسرائیل در اراضی اشغالی از جامعه بین‌المللی خواست، از ساخت شهرک‌های جدید اسرائیلی در شرق و جنوب بیت‌المقدس جلوگیری کنند.
سازمان ملل و اغلب اعضاي جامعه جهاني ساخت شهرک‌هاي اسرائیلي را غير قانوني دانسته و آن را محکوم کرده‌اند، چرا که رژيم اسرائيل اين سرزمين‌ها را در سال ۱۶۹۷ اشغال کرد و طبق کنوانسيون ژنو ساخت و ساز در اين سرزمين‌هاي اشغالي غير قانوني است.
بيش از نيم ميليون اسرائيلي در بيش از ۱۲۰ شهرک‌يهودي‌نشين که اسرائيل بعد از جنگ ۱۹۶۷ و اشغال سرزمين‌هاي فلسطيني در کرانه باختري و شرق بيت‌المقدس ساخته است، زندگی می‌کنند.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 58918
 
 


محسن
۱۳۹۱-۱۱-۳۰ ۱۲:۲۱:۱۲
به نظر من کشوری که اوضاع داخلی خودش انقدر متشنج هست نمی تواند در مسائل بقیه کشورها نظر بدهد به قول ما کل اگر طبیب باشد سر خود دوا نماید! (100294)