توصيه مطلب
۰
 
رده بندی بهترین گلزنان سال 2016 میلادی
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۰ قوس ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۴۷

لیونل مسی با ثبت ۵۹ گل در سال ۲۰۱۶ میلادی توانست عنوان بهترین گلزن سال ۲۰۱۶ را بالاتر از رونالدو از آن خود کند.

به گزارش آوا به نقل از ورزش ۱۱، دیدار شب گذشته بارسلونا برابر اسپانیول و نیز رئال برابر کاشیما، آخرین بازی های مسی و رونالدو در سال ۲۰۱۶ بودند. مسی روز گذشته توانست یک گل به ثمر برساند و رونالدو نیز هت تریک کرد.

با اعلام رسمی انریکه مبنی بر اینکه به مسی، سوارز و نیمار برای بازی برگشت یک شانزدهم نهایی کوپا دل ری مقابل هرکولس استراحت داده، فوق ستاره آرژانتینی، پرونده خود در سال ۲۰۱۶ میلادی را با ثبت ۵۹ گل بست.

او ۵۱ گل با پیراهن بارسا و ۸ گل با پیراهن تیم ملی آرژانتین به ثمر رساند. از ۵۱ گل مسی برای بارسا، ۳۲ گل در لالیگا، ۱۳ گل در لیگ قهرمانان، ۵ گل در کوپا دل ری و ۱ گل نیز در سوپرکاپ اسپانیا به ثمر رسید. از ۸ گلش برای آرژانتین نیز ۵ گل در کوپا آمریکا و سه گل در مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه به ثمر رسیده است.

اما رونالدو در سال ۲۰۱۶ میلادی توانست ۵۴ گل به ثمر برساند؛ ۴۴ گل برای رئال و ۱۰ گل برای تیم ملی پرتغال.

برنده توپ طلای سال ۲۰۱۶، ۳۳ گل در لالیگا، ۷ گل در لیگ قهرمانان و ۴ گل نیز در جام جهانی باشگاه ها برای کهکشانی ها به ثمر رساند و در تیم ملی پرتغال نیز ۳ گل در یورو ۲۰۱۶ و ۷ گل نیز در مقدماتی جام جهانی روسیه.

پس از مسی و رونالدو، لوییز سوارز با ۵۱ گل، زلاتان با ۴۹ گل، لواندوفسکی با ۴۶ گل، کاوانی با ۴۴ گل، عمر السوما با ۴۱ گل، هیگواین و الزاوی با ۳۹ گل و آگوئرو با ۳۷ گل قرار دارند.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 135581