توصيه مطلب
۰
 
عبدالله در دیدار با رئیس جمهور آلمان: شاهد تغییر بنیادی در سیاست پاکستان در حمایت از طالبان و شبکه حقانی نیستیم
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۲ سرطان ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۳۴

رئیس اجرایی در دیدار با رئیس جمهور آلمان که امروز به کابل سفر کرده گفت که تا کنون شاهد تغییر بنیادی در سیاست پاکستان در حمایت از طالبان و شبکه حقانی نیستیم.

به گزارش آوا، بعد از ظهر امروز پنج‌شنبه ۲۲ سرطان دکتور عبدالله عبدالله رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان با فرانک والتر اشتاین‌مایر رییس جمهور آلمان فدرال دیدار و گفتگو کرد.

در این نشست رییس اجرایی تشریف آوری اشتاین‌مایر رییس جمهور فدرال آلمان و هیئت همراه ایشان را به افغانستان خیرمقدم و خوش آمدید گفت و از حضور و کمک‌های همیشگی آلمان با مردم افغانستان سپاسگزاری کرد.

رییس اجرایی، کشور آلمان را یکی از دوستان و متحدان تاریخی و استراتژیک افغانستان خواند که همیشه با این کشور روابط دوستانه و حسنه داشته است.

رییس جمهور آلمان با قدردانی از استقبال گرم حکومت افغانستان گفت که خرسند است بعد از مدتی دوباره به افغانستان برمی‌گردد و در این سفر ضمن دیدار با سربازان آلمانی در شهر مزارشریف می‌خواهد خاطرنشان سازد که آلمان اینجا با شما هست و می‌باشد.

در این نشست رییس اجرایی کشور تصویر روشن و مفصلی از وضعیت امنیتی٬ سیاسی و پیش‌رفت‌ها و چالش‌ها در افغانستان ارایه کرد و بر مبارزه مشترک برای پاس‌داری از دستاوردها و مقابله با تهدیدهای مشترک جهانی تاکید کرد.

رییس اجرایی از حمایت همه جانبه اتحادیه اروپا٬ امریکا و دیگر متحدان بین‌المللی افغانستان از برنامه‌های اقتصادی و امنیتی افغانستان٬ به‌ ویژه تقویت و حمایت نیروهای مسلح افغانستان٬ قدردانی کرد و تاکید نمود که با حمایت‌های قاطع موجود حکومت و قوای مسلح افغانستان با تروریست‌ها و دشمنان افغانستان و بشریت در جنگ‌ اند و مصمم اند این دشمن مشترک را نابود سازند.

در این نشست همچنان در باره روابط منطقه‌ای افغانستان و نقش پاکستان در حمایت از طالبان و تروریست‌ها بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

رییس اجرایی در صحبت‌های خویش توضیح داد که تا اکنون شاهد تغییر بنیادی در سیاست پاکستان در حمایت از طالبان و شبکه حقانی نیستیم.

در این نشست همچنان درباره اصلاحات٬‌ برگزاری انتخابات٬ مبارزه با فساد و حکومت‌داری خوب بحث صورت گرفت.

رییس اجرایی تعهد حکومت وحدت ملی و اراده سیاسی رهبران حکومت را در باره اصلاحات تکرار نمود و از پیش‌رفت‌های به دست آمده در این عرصه سخن گفت.

در این نشست همچنان در باره روند صلح و مذاکرات صحبت شد و طرفین بر اصل برقراری صلح و همکاری کشورهای منطقه تاکید نمودند.

در این نشست هردوطرف براصل ثبات سیاسی استوار برمشارکت در افغانستان و همکاری و تعاون در حکومت وحدت ملی در این مقطع از زمان تاکید نمودند و رییس اجرایی کشور ثبات سیاسی را محور اساسی توسعه و سرمایه گذاری در افغانستان خواند.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 146318