توصيه مطلب
۰
 
نمایندگان مجلس در آستانه سفر هیات شورای امنیت به کابل:
سازمان ملل به وعده خود در کنفرانس بُن عمل نکرده است
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ جدی ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۷

 قرارست امروز یک هیئت از شورای امنیت سازمان ملل متحد به‌خاطر بررسی اوضاع افغانستان وارد کابل  شود .

به گزارش خبرگزاری آوا، قبل از این، رییس شورای امنیت سازمان ملل متحد گفته‌است که هدف از دیدار این هیئت از افغانستان، اعلام حمایت از شهروندان، گفت‌وگو با رهبران حکومت وحدت ملی و بررسی نیازمندی‌های این کشور می‌باشد.

شماری از نمایند‌گان مردم در مجلس دربارۀ آمدن اعضای شورای امنیت به کابل از خود واکنش نشان داده‌ و گفته‌اند که سازمان ملل، تعهداتی را که در کنفرانس بن در قبال افغانستان نموده بود، عملی نکرده‌است.

سید علی کاظمی، نمایندۀ مردم در پارلمان، ام‌روز در جلسۀ عمومی این نهاد گفت که اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد به‌خاطر بررسی اوضاع امنیتی، صلح وثبات در کشور می‌یایند و افزود که رهبران حکومت باید به طور جدی دربارۀ وضعیت کشور با آنان صحبت نمایند.

او گفت که سازمان ملل متحد در کنفرانس بن تعهداتی در قبال کشور نموده بود، اما افغانستان پس از چند سال آرامش نسبی، دوباره به ناامن‌ترین منطقۀ جهان مثل گذشته مبدل شد و تا هنوز هیچ اقدامی از سوی آن نهاد در این‌باره صورت نگرفته‌است.

این عضو پارلمان افزود که گروه‌های تروریستی هنوز هم شهروندان کشور را در نقاط مختلف افغانستان، هدف قرار می‌دهند و به خاک‌وخون می‌کشانند .

از سوی‌هم او می‌گوید که در حال حاضر افغانستان نیاز به اجماع ملی و بین‌المللی دربارۀ صلح وثبات در کشور دارد و سازمان ملل هم باید از این روند حمایت همه‌جانبه نمایند.

افغانستان از جمله‌های تحت حمایت سازمان ملل متحد در جهان‌است، اما شماری از مقام‌های دولتی و غیر دولتی در کشور می‌گویند که این سازمان متعهد به هم‌کاری با دولت کابل نمی‌باشد.

هرچند شماری از مقام‌های در افغانستان از آمدن اعضای شورای امنیت به کابل اظهار خوش‌بینی کرده؛ اما دیده شود که با این سفر نمایندۀ سازمان ملل چه تغییراتی در وضعیت افغانستان خواهد آمد.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 156272