توصيه مطلب
۰
 
نباید بگذاریم پرچم دین بر روی زمین بماند
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ عقرب ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۳۴

به مناسبت فرارسیدن سالروز میلاد با سعادت حضرن امام موسی کاظم(ع)، مراسم تجلیل از مقام شامخ امامت و ولایت با حضور مسئولین مراکز قرآنی، اساتید و قرآن آموزان در شورای عالی قرآنی افغانستان برگزار شد.
حجت الاسلام و المسلمین حاج عباس حسن زاده؛ رئیس شورای عالی قرآنی افغانستان در رابطه با شخصیت امام موسی کاظم(ع) به عنوان هفتمین پیشوای مسلمانان به ایراد سخن پرداخت.
آقای حسن زاده گفت: امام موسی بن جعفر(ع) با وجود اینکه بیشتر عمر خود را در زندان سپری نمودند، اما با آنهم به هدایت و رهبری مردم می پرداختند و به هر نحوی مردم را هدایت میکردند .
به گفته وی، امام کاظم(ع) نمونه کامل صبر و استقامت و شکیبایی است. زیرا در این مسیر هرگز از پا ننشست و تا پای شهادت پیش رفت.

او تأکید کرد که ما و شما قرآن آموزان نیز با الگوگیری از این پیشوایان دینی مان باید تلاش کنیم و در راه آنان قدم برداریم.
آقای حسن زاده گفت: امروز مسئولیت بزرگ توسعه و پیشرفت دین اسلام و عمل کردن به دستورات قرآن بدوش ما و شماست و نباید بگذاریم پرچم دین بر روی زمین بماند، زیرا هدف دشمنان اسلام همین است .

حسن زاده گفت: شما جوانان بیدار قرآنی باید در همه مسایل پیشتاز باشید و از ارزشهای اسلامی و حجاب قرآنی دفاع کنید و با صلابت و روحیه ی قوی مثال بی بدیل یک انسان کامل باشید.

آقای حسن زاده از حضور قرآنی جوانان سپاسگزاری کرد و گفت: فعالیت های قرآنی و فراگیری آن را نیمه کاره رها نکنید و سطح علمی و آگاهی تان را در مسیر قرآن بالا ببرید و با بهره گیری از قرآن مجید و رهنمود های معصومین، ولایتمداری تان را حقظ نموده و پیرو واقعی حضرت امام زمان (عج) و نائب بر حقش حضرت امام خامنه ای (حفظه ا...) باشید .
این محفل با تلاوت آیاتی از کلام ا... مجید آغاز شد و با اجرای سرود و مقاله در رابطه با فضائل امام موسی کاظم(ع) ادامه یافت.

این جلسه با ذکر دعائیه و پذیرایی به اتمام رسید.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 133376